close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים

הצמחים שישחררו לכם את הידיים מטיפול צמוד

אחרי שתיצרו אותם, כבר לא תצטרכו לטפל בהם: מצמחייה מלאכותית שמעטרת תקרות ועד קקטוסים רכים או דוקרניים ממתכת - כך תכניסו טבע הביתה, בכאילו

הדפס

צמחים וטבע עושים את זה לכולנו, אבל הטיפול בהם עלול להרתיע את בעלי הדירות. מי שבכל זאת רוצה להכניס טבע הביתה או לחלל אחר, יכול למצוא היום אינספור אפשרויות מלאכותיות בחנויות וברחבי הרשת. אף אחת מהן לא תדרוש השקיה ולא השגחה - מקסימום לנער מעט את האבק. הנה כמה רעיונות, מהדבר הכמעט אמיתי ועד הכי לא אמיתי, כדי לקבל מהם השראה.


לדמות את המציאות

המעצבת הפריזאית Marie Deroudilhe מילאה תקרה שלמה של חנות בפרחים. מדובר בבית תה וקינוחים נטולי גלוטן בעבודת יד, בשם Lily of the Valley, אותו פתחה אשת נדל"ן שיצאה להגשים את חלומה האישי. על המידות הצנועות של המקום (13 מ"ר בסך הכול) מחפים צבעוניות לבנה בקירות ובריהוט עם גודש מעל, שנראה כמו גן צומח. כדי להעצים את האפקט נתלו מראות, מהן משתקף הירוק במלוא עוזו. הפרחים מקבלים הד בטקסטיל המעטר את המקום באמצעות וילון המוביל לחדר השירותים או ספסל ישיבה מרופד.


עיצוב: Marie Deroudilhe. צילום: Julie Ansiauלהתרחק מהמציאות לגמרי

אף אחד לא מתלהב להכניס קקטוס קוצני הביתה, אבל אם הוא מגיע בצורות האלה, כשהוא עשוי לבד, בדי או מתכת, הרבה יותר קל לקבל אותו כבן בית. עינת ספקטור יוצרת סוקולנטים וקקטוסים זעירים בטכניקה משולבת של ציור ורקמה, ומלמדת להכין אותם בסדנת אמן. הם ממש קטנים, בגודל 8-6 ס"מ, כוללן העציצון, עשויים בד לבד, חוטי כותנה וצבעים מיוחדים, ומתאימים להנחה בכל מקום בבית או לתת כמתנה מקורית. פרטים בדף הפייסבוק של הבלוג שלה, "מזמינים".


עיצוב וצילום: עינת ספקטורגם ל-yaellala קקטוסים עשויים לבד, אקרילן למילוי וספוג כבסיס לקקטוס הנתונים בעציץ חרס. גודל העציץ 6X7 ס"מ וגודל הקקטוס 13-6 ס"מ. את הקקטוסים לומדים להכין בטכניקות תפירה ביד והדבקה בסדנה שכוללת גם את עיטור ועיצוב הקקטוסים בכפתורים, פונפונים, דפי לבד בדוגמאות, ציור בטוש על הלבד, פרחי לבד ועוד.


עיצוב וצילום: yaellala
קקטוסי המיניאטורה של "Something" עשויים מחימר פולימרי ומעוצבים ביד בקלות, בדיוק כפי שילדים משחקים בבצק ופלסטלינה להנאתם. ההבדל היחיד הוא שאת החימר יש לאפות בתנור כדי לשמר את התוצאה. הצעות הגשה נוספות בבלוג Luluto.eu.


צילום: Rumiana Bosevaקצת יותר קוצניים ופחות מלטפים הם הקקטוסים של איריס אוליבר, אמנית ומעצבת רב תחומית, המיוצרים בעבודה ידנית בלבד מאלומיניום, שאותו היא מנסרת, משייפת, מרקעת וחורטת. המכלים בהם שתולים קקטוסי התכשיט האלה ממוחזרים ועוברים תהליך של ניקוי וצביעה. גובה הקקטוס כ-22 ס"מ, אבל יש גבוהים יותר (32 ס"מ). להשיג דרך דף הפייסבוק iris oliver-Jewelry.


עיצוב וצילום: איריס אוליבראוהבי ה-DIY שמלקטים חומרים מחנויות בזאר למיניהן יכולים למצוא פרחים או ענפים בודדים וליצור לעצמם עציץ-צנצנת או עציץ-בקבוק שישמח את הלב בכל פעם שמביטים בו. המחירים עממיים במיוחד, וצריך רק זוג ידיים עמלות, אבל לא יותר מדי.


אפשר גם בעבודת יד. צילום מתוך The Contemporary Homeואפשר גם לתלות

לקראת ט"ו בשבט הוציאו ברשת Golf & Co מעמדים לעציצים בגדלים שונים, שיכניסו מעט טבע גם לדירות והחללים העירוניים ביותר. חלקם מיועדים לתלייה על הקיר, אחרים מוזהבים להנחה על השולחן ויש גם קופסאות ועציצי זכוכית קטנים שאפשר להכניס אליהם סוקולנטים, קקטוסים ושאר צמחים זעירים. 194-50 שקלים.


עציצי חלון של Golf & Co. צילום: אלון הדראולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות