close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

משה גפני – אכן איש שמאל. קיצוני // ברוך מרזל

אמירה של חה"כ גפני השבוע בועידת 'הארץ' לשלום, עוררה סערה גם בתוככי מפלגתו, גם לברוך מרזל יש מה להגיד, מרזל תוקף את עצם ההסכמה של גפני, לנאום בועידת העיתון האנטי דתי ולצד תומכי מחבלים | "גפני הלך לרקוד מה יפית בפני הפריץ השמאלני שונא הדת ולא חש פגם כלשהו בהופעתו"

67
הדפס

קשה להחליט מהיכן להתחיל כשבאים לנתח את הופעתו של ח"כ משה גפני יו"ר דגל התורה בפני ועידת ה"שלום" של הבטאון האנטי יהודי והאנטי דתי - "הארץ".

אולם נראה, כי באמת שורש החטא טמון בעובדה שגפני הלך לרקוד מה יפית בפני הפריץ השמאלני שונא הדת ולא חש פגם כלשהו בהופעתו בפני אותו פורום, בו גדעון לוי (שר"י) תומך המחבלים משמש כמנחה.

ההתרפסות הגלותית והשפלה בפני שונאי ישראל היא היא אשר מולידה את כל אותן דעות, אשר בקרב רוב הציבור הישראלי ורוב מוחלט של הציבור החרדי, כבר אבד עליהם הכלח.

עיתון הארץ במימון הקרן החדשה עומד בראש כל מערכה נגד התורה והיהדות. הארץ הוביל את המלחמה בכשרות ובעד מכירת דבר אחר, בעד פתיחת עסקים ותחבורה ציבורית בשבת. מכירת חמץ בחנויות בפסח.

הארץ נלחם בתקצוב מערכת החינוך החרדי, החדרת הליב"ה .

הארץ הוביל את חקיקת חוק הגיוס של לפיד. הארץ נלחם כדי להרבות התבוללות והכרה ברפורמים כרשמי נישואין, בלניות, נותני כשרות, מסדרי חופה וקידושין ועוד.

הארץ הוא התומך הגדול בערבים ונלחם ללא לאות בציבור הדתי והחרדי ובכל דבר שיש בו ריח וטעם של יהדות שחוץ מאותו מיעוט זניח של קוראי "הארץ", לא תמצא אותן אפילו אצל אלו הרחוקים מתורה ומצוות.

מה גדול הוא חילול ה', כאשר מנהיג ציבור חרדי אשר אמור לייצג את לומדי התורה – הוא אשר מאמץ אל ליבו את כל אותן דעות, את אותו סגנון ואותו מינוח מבית היוצר של השמאל האנטי דתי.

גפני אומר אמת, שהוא שמאלני, אך אינו דובר אמת, כאשר הסיבה לאי כניסה לקואליציה, זה הרפורמים. גפני כיו"ר ועדת הכספים, עזר פעמים רבות בהעברת כספים לרפורמים, וגם במתווה הכותל הוא תמך, עד שקמה קול זעקה מהציבור, והרבנים הורו לחזור מתמיכה במתווה.

הסיבה לכך שגפני לא חבר לחבריו בשמאל היא ההתנגדות העזה של כל גדולי ישראל הליטאיים ובראשם הרב שך.

שמאלנותו של משה גפני לא נולדה היום. האיש כבר הביע את דעותיו ברבים, כאשר אמר בשעתו שהוא חש קרבה גדולה יותר לח"כ זהבה גלאון מאשר לח"כ אורית סטרוק, שכל "חטאה" שהיא גרה בעיה"ק חברון ת"ו.

זה שגלאון בזה ליהדות ורודפת דת עד חורמה במיוחד להלכה המסורה - לא מפריע לגפני. הוא אף הופיע איתה יחד למסיבת עיתונאים בה הציגו תכנית כלכלית משותפת, דבר שלא היה עושה עם חבר כנסת שומר מצוות שתומך בהתיישבות ביש"ע.

אך בכך לא מסתיימת תופעת ההעדפות המוזרות של משה גפני. כאשר נאלץ להיעדר מועדת הכספים בראשה הוא עומד, על-פי התקנון מוטל עליו לבחור באחד החברים שימלא את מקומו. במי בחר משה גפני? במי אתם חושבים? במישהו חרדי? לא! במישהו דתי? לא! אולי במישהו ימני מהקואליציה בה הוא חבר? לא ולא. בזהבה גלאון או בשלי יחימוביץ', האדמו"רית שלו כפי שכינה אותה? גם לא!
הוא בחר בלא אחר מאשר תומך הטרור אחמד טיבי ימ"ש, איש ארגון הטרור אש"ף ויועצו של רב המרצחים יאסר ערפאת שדם יהודים נוטף מידיו.

טיבי לא נשאר חייב, וציין, כי רק ח"כ מיהדות התורה היה מסוגל למעשה כזה, למנות ערבי כממלא מקומו. איזו חברות, איזו אידיליה, משה ואחמד – צמד רעים.

כולנו זוכרים את המאבק על חוק ההסדרה שקדם לפינוי עמונה. נראה, כי לא היה יהודי שומר מצוות, שלא הזדהה עם תושבי הישוב, שפונה באכזריות בהוראה אכזרית של שופטי בג"ץ. אותו בג"ץ המצר כל העת את הציבור החרדי, ואשר ביטל את חוק טל והוליד את חוק הגיוס, הפוגע בציפר נפשה של היהדות החרדית.

לכל הפחות משום הזדהות עם המאבק בדיקטטורה השיפוטית היה ניתן לצפות מגפני שיגלה סולידריות, מה עוד שהוא חבר בקואליציה שרובה תמכה בהישארות הישוב. אך לא! משה גפני חייב לראות הרס ישוב יהודי. הוא לא ירפה, הוא לא יתישר עם משמעות קואליציונית, הוא לא ינקוף אצבע כדי להציל ישוב יהודי. הוא איש שמאל בכל מובן המילה. אף כשהורא הרב שטיינמן, שאליו הוא אמור להיות כפוף, להצביע בעד החוק, וכפי שפורסם בעמוד הראשון של עיתונו 'יתד נאמן', לא היה מסוגל גפני לעמוד בכך וביקש להתקזז עם אחד מחברי הכנסת הערביים.

ויש לדעת, כי גפני חיבל במשך שנים אף במאבק נגד בג"ץ, מאבק שכל יהודי חרדי אמור לתמוך בו אוטומטית. הוא חשב שיתחנף לנשיאה בייניש ובתמורה היא תיטיב עם הציבור החרדי. לכן חיבל ביוזמות שהיו בכנסת להגביל את כוחו של בג"ץ. ואף הצביע נגד הצעת החוק של ח"כ יריב לוין בנושא בעוד חבריו ביהדות התורה תומכים בחוק.

בייניש "גמלה" לו כעבור שבועיים בהחלטה על ביטול הסדר מתן דיחוי של בחורי ישיבות משרות צבאי, אך גפני לא למד לקח. הוא ממשיך להחניף לאנשי השמאל, להופיע במעוזיהם ולמכור את עקרונות הציבור החרדי וערכי התורה כולה בעבור מחיאות כפיים של קוראי "הארץ" שונאי הדת האנטישמיים.

בהיסטוריה של גפני ניתן גם למנות פגישה עם שגריר ארה"ב בישראל, בה אכל קורצא ותמך בפינוי יישובים, כמובן תוך בקשה להחריג את ביתר וקרית ספר כמיטב מסורת המויסרים בכל הדורות, אשר פגעו באחיהם כדי לדאוג לעצמם ולמקורביהם. אחר הבחירות האחרונות בארה"ב, כשנתמנה שגריר שאוהד את ההתיישבות, לא אמר גפני נואש, והלך להפגש עם שגריר בריטניה, שם מצא אוזן קשבת לשמאלנותו.

בכנס "הארץ" טען גפני, שאילו הייתה מדינת הלכה מצבם של הערבים בארץ היה טוב יותר. אולם כל מי שלמד את הסוגיות יודע מה יחס ההלכה לגוי ובודאי לאויב.

גפני הצהיר שהפלשתינים היו כאן לפנינו. אינני נכנס כלל לשקר שבטיעון הזה על "עם" שהומצא רק לפני כמה עשרות שנים וכל מטרת המצאה זו להשמיד את ישראל. אבל גם אם נניח שהיה צודק, והם היו כאן לפנינו – אז מה? וכי הכנענים לא היו כאן לפנינו? כנראה שבמרוצת השנים והפעילות בכנסת, שכח גפני את הרש"י הראשון בתורה.

גפני כנראה לא למד תנ"ך אבל חומש עם רשי גם לא? אני קורה לגפני לציית להמלצתו הישנה של הרב שך שדרש שכל ח"כ יפרוש אחרי 2 קדצניות ואז יוכל לחזור לבית המדרש ויתחיל לחזור על תלמודו. אולי יבין כמה היהדות רחוקה שנות אור מהשמאל הבוגדני.

עוד בנושא:
פרוש לגפני 'השמאלני': הגעת אחרי הפלסטינים
סערה • גפני על פרוש: "אם הוא לא יודע לדבר - שלא ידבר. שיעשה" | צפו
האם גפני אמר ש"הפלסטינים היו כאן לפנינו" או לא? צפו והחליטו
"גפני משתף פעולה עם תומכי הרפורמים"

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
ייתכן ויהיה לו זמן פנוי לפנות לרב פויירשטיין שליט" שיעזור לו לייעץ לרעייתו  
כעת כאשר הרב ברוך מרזל גילה את דעתו 13:02 14/06/2017

של ראש הממשלה כיצד היא יכולה לפנות מזמנה העמוס במעון ראש הממשלה-בכד לארח את הילדים שחולים במחלת הסרטן מבית חולים הדסה במעון ראש הממשלה ולתת להם סיוע פסיכולוגי במסגרת השירות הציבורי בזמן ששר הבריאות יעקב ליצמן יפתור את המשבר עם הרופאים במחלקה האונקולוגי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     עדיף השמאל החילוני מהימין החילוני (ל”ת)
 10:31 16/06/2017
 
כל הכבוד לגפני על האומץ לגלות את הפרצוף האמתי שלו.  
אריק 13:13 14/06/2017

הבעיה של הציבור שלנו היא גדולה בכפליים . כי כיום אין הנהגה רבנית חזקה, ודעתו של חבר כנסת חרדי באמת קובע את מדיניות המפלגה, ואם זו דעתו של גפני אז אלו גם מעשיו.
ולכן מי שמזדהה איתו, שיתמוך בו. ומי שלא, אז שיחפש פתרון אחר.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     זה לא פחות חשוב מאשר לצאת מהארון על ידי חברי כנסת מהימין (ל”ת)
גילוי הדעת של הרב גפני 16:54 14/06/2017
 
גפני אם דעותיך היא שמאלן סיקריק, אין לך שום היתר לגור בא"י ועליך להגר לארצות כאיראן סוריה ועירק ובעקבותיך כל צוררי ישראל מחבלי הסיקריק (ל”ת)
 13:16 14/06/2017
3
 
     מי אתה שתקבע למי יש זכות להתגורר במדינת ישראל ?! (ל”ת)
מ 16:31 14/06/2017
 
שילך לחבר שלו טיבי אני לא מאמין ..........  
חרדי אמיתי 13:19 14/06/2017

הוא צריך להתבייש השם רואה הכול שיפחד ממנו להתחבר לשונאי תורת משה ולערבים שרוצים להשמיד אותנו צריך להעיף לו את הכיפה והזקן שהיה עם חזות חילונית עדיף לו חילול השם גדול

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
כל מילה זהב! ישר כח גדול!  
יוני 13:21 14/06/2017
5
 
ברוך מרזל מסוכן ליהדות  
 13:32 14/06/2017

רק שכחת שאותה אורית סטרוק הצביעה יחד עם ברית האחים המפורסמת בנט - לפיד נגד כל דבר שבקדושה ובעד כל חוקי הרס היהדות והחרדיות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
אין הוראה של הרב שך לפרוש אחרי 2 קדנציות אתה מתבלבל עם הוראה של הרבי מגור זצ"ל (ל”ת)
 13:33 14/06/2017
7
 
אתם הדלי" רדפתם מאז ומעולם, ועד הים את הציבור החרדי, ואתה עוד מדבר?  
ריאלי 13:39 14/06/2017

רבותיך שיתפו פעולה עם השמדה רוחנית המונית בידיעה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
צודק בכל מילה גפני גור מיום הדין (ל”ת)
ידידיה קנפלמכר 13:43 14/06/2017
9
 
הלואי שיסתדר ונלך עם השמאל (ל”ת)
 13:51 14/06/2017
10
 
סורי הגפני נכריה  
גפני שליח של עצמו 13:55 14/06/2017

ה"רב& הזה לא מתבייש לשקר במצח נחושה. רבותיו היו רחוקים אלפי מילין מדעותיו השמאלניות. הרב שך זצוק" התנגד בחריפות להסכמי אוסלו, הרב אלישיב זצוק" התנגד להתנתקות והרב שטיינמן שליט" סובר כי אין טעם בשיחות עם הפלסטינים ושאין פרטנר לשלום. אבל גפני חושב שהוא חכם יותר מגדולי הדור ולא זאת ועוד, הוא אף משנה ומגייס אותם לצורך קידום דעותיו השמאלניות וכבר נמצא שהטעה את הרב אלישיב זצוק" בנושא ההתנתקות. בושה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11
 
     תזכיר לנו תחת איזו ממשלה התקיימה ההתנתקות, ימין,או שמאל ???  
 16:34 14/06/2017


ימין שהוא שמאל.
ימין בממשלה, עובדה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     ימין ושמאל - לא זה ולא זה. יש לנו תורה - וזה הדבר היחידי שקובע.  
הרי זה קידש 00:45 15/06/2017

אם כי השמאל גרוע אלפי מונים מהימין. וזו גם דעתם של גדולי ישראל, והרב שך בפרט. ושאף שמאלני בלבוש חרדי לא יספר לך אחרת.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
נו, באמת. שאיש הימין הקיצוני יקבע לנו מי הוא שמאל קיצוני? (ל”ת)
יענקל 13:57 14/06/2017
12
 
אם ברוך מרזל הקיצוני נגדו, אז אני בעדו (ל”ת)
 13:58 14/06/2017
13
 
     במה הוא קיצוני ??? כל מילה שלו שקולה והגיונית (ל”ת)
 16:18 14/06/2017
 
גפני  
מיכאל 14:04 14/06/2017
14
 
גפני ערב רב אלוהיו הכסף כסף כסף. בושה למשלחיו (ל”ת)
בז לו הוא חנטאריש 14:18 14/06/2017
15
 
כשהשמאל ישב עם החרדים,הוא יהיה דתי, כמו הליכוד (ל”ת)
 14:46 14/06/2017
16
 
גפני לא מיצג אותנו החרדים תלמידי הגר"א (ל”ת)
יוסי 14:48 14/06/2017
17
 
מרזל תמיד אומר באומץ את מה שכולם חושבים (ל”ת)
יוסף יצחק ע 14:51 14/06/2017
18
 
מרזל צודק וצדיק גפני בושה (ל”ת)
רחל איינורן 14:51 14/06/2017
19
 
👍👍👍👍 (ל”ת)
שלמה אחיעזר 14:52 14/06/2017
20
 
מסכימה אם כל מילה (ל”ת)
יעל.ק 15:05 14/06/2017
21
 
     שריר,אומרים עם לא אם (ל”ת)
 10:33 16/06/2017
 
כח מילה בסלע  
חרד 15:08 14/06/2017

קראתי בשקיקה את כתבתו של ברוך מרזל. תודה על הבאץ הדברים בשלימותם!! לצערנו נכונים. ובעז" יתמו חטאים ולא חוטאים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
22
 
תפסיק להפריד בין השליח למשלחו  
יהודי 15:08 14/06/2017

מי שאתה קורא לו *הרב* שך היה שמאלני, לא פחות מאשר שליחו מר גפני. אם היית קורא את מכתביו בקשר לרמת הגולן והחזרת שטחים היית נוכח בזה בעצמך. אינני רואה בעיה בזה שאדם נוטה לדעות שמאלניות, אם נפשו נוטה לכך. אני כן רואה בעיה בזה שאדם כמו גפני, שמתיימר להתנהג לפי דעת תורה, מכופף את ההלכה על פי גחמותיו - וגם בזה אין הוא שונה מרבו!
על פי הלכה אסור להחזיר שטחים, ולא משום דעות ימניות לאומניות, אלא פשוט מפני פיקוח נפש, וכפי שמבואר בהלכות שבת סימן שכט.
גפני הוא דוגמה בוטה למי שמכופף את התורה לדעותיו - עד שהוא מתיימר להיות בעל הבית על התורה, ולהחליט מיהו בן תורה (בחור ליטאי) ומי לא (בחור חסידי), מי למדן (הרב שך) ומי לא (הרבנים הספרדיים לדוגמה), למי יש זכות להבעת דעה (לגפני ומרעיו) ולמי לא (לשופט רובינשטיין לדוגמה שגפני ירד עליו ועשה ממנו עם הארץ דאורייתא - למרות שהוא איש יודע ספר). כל זה בהשראת רבו הנזכר לעיל.
לאותה בושה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
23
 
יישר כוחך ברוך היקר! (ל”ת)
ניר 15:25 14/06/2017
24
 
שכוייח  
 15:32 14/06/2017

אכן , גפני נהנה ממנעמי הכנסת ושכח למה נשלך לשם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
25
 
בפועל היום הבחירה היא בין ימין ללא תורה אלא רק א"י או שמאל עם תמיכה בתורה וישיבות. פשוט שבוחרים שמאל.  
 15:41 14/06/2017

המצב הפוליטי בפועל הוא כזה:
ה לא מכיר שום תורה חוץ ממצוות כיבוש הארץ - למטרת בניית בתים יפים עם גג אדום ובריכת שחיה ושימוש בנוער הגבעות כבשר תותחים להשגת מטרה בורגנית זו
השמ לא מתענינים בכלל בארץ ישראל ומוכנים לתת הרבה כדי להחזיר לישיבות ומוסדות תורה מקצת מהכסף החרדי שנזרק לפח האוצר החילוני. הם גם בעבר קיימו כל הבטחה שהבטיחו - טוב יותר מהימין והדברים ידועים.
המרוסקת רוחנית והמנסה לקוד הן על הימין והן על החרדים ובחוסר הצלחה - אינה אופציה חרדית בכל מקרה)
לנו שום בעייה לסגת מיו"ש תמורת שלום אמת - וכך אכן סבורים רוב מנין ובנין של יראי השם ומנהיגיהם - כל אלו שתקשורת המדיה של קלי הדעת לא הרעילה עדיין את דמם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
26
 
     כשזוכים נטהרים מקליפת המרגלים (ל”ת)
פרשת השבוע 16:21 14/06/2017
 
     גם המרגלים אמרו רק תורה, ----- (נור תיירה)......... (ל”ת)
כשזוכים נטהרים מקליפת המרגלים 16:24 14/06/2017
 
מרזל צודק  
איציק הרשקוביץ  15:44 14/06/2017

גפני אני לא מאמין לך ששאלת את הרב שטיינמן. שטיינמן גם אמר לך למנות את אחמד טיבי למ"מ במקום בוועדת הכספים?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
27
 
חזק. אסור לבחור בהם  (ל”ת)
 15:59 14/06/2017
28
 
גפני הוא חה"כ מהטובים ביותר שהציבה יהדות התורה,אם לא הטוב ביותר...  
כבר לא תמים. 16:30 14/06/2017


כל הסיפור על שמאל ימין מתגמדים, כאשר הימין מממן תקציבי ענק
משפחות המרצחים הפלסטינים הכלואים בישראל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
29
 
בושה. באמת בושה לגפני (ל”ת)
יונתן 16:42 14/06/2017
30
 
לאפשר לרעייתו של ראש הממשלה להעניק טיפול פסיכולוגי במסגרת השירות הציבורי  
מעון ראש הממשלה הוא מקום אידיאלי 16:52 14/06/2017

ואירוח מסור לילדים חולים במחלת הסרטן שאינם מקבלים עדיין טיפול רפואי במחלקה האונקולוגי בבית חולים הדסה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
31
 
גפני מסוכן לציבור החרדי! (ל”ת)
יהודי שאכפת לו 17:08 14/06/2017
32
 
אוי לנו שמסלפי התורה שדם על ידיהם כותבים האתר חרדי  
קלונימוס 17:29 14/06/2017

ברוך מרזל שמשתף פעולה ביודעין או בעצימת עיניים ברדיפת העם היהודי על ידי פעולות שכשהגויים יש״ו עושים אנו מכנים אותם פשיסטים, אנטישמים, נאצים וכיו״ב מטיף מוסר לשלוח דרבנן הרב (שלהבדיל מהרבה אחרים הוסמך לרבנות) משה גפני.
היקר של נעליך מעל רגליך חוץ מנזק שבחלקו גרם גם לשפיכות דמים לא עשית מאומה למען עם ישראל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
33
 
     כשזוכים נטהרים מקליפת המרגלים (ל”ת)
פרשת השבוע 19:45 14/06/2017
 
צודק ברוך בכל מילה . מר גפני באיש שנדבק לכיסא כבר למעלה מ25 שנה . גילה את פרצופו האמיתי המכוער . אני מניח שאם היו יודעים את עמדותיו האמתיות אף אחד לא  (ל”ת)
חיים דרוק  18:55 14/06/2017
34
 
מה רע בדעות שמאל?  (ל”ת)
 19:18 14/06/2017
35
 
     מה רע??  
אוי וואי 20:30 14/06/2017

אם אתה באמת רוצה לדעת, נסה לבדוק מה חשב הרב שך על השמאלנים. ואיך הוא תיעב אותם. מה יש לאהוב בשמאל? את השנאה ליהדות? את אהבת אוייבי ישראל? את הרס יסודות היהדות בארץ ישראל?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
מרזל יותר חרדי מגפני (ל”ת)
אבינועם ברט 21:13 14/06/2017
36
 
מרזל נשמע לגדולי ישראל גפני משתמש בהם  (ל”ת)
יעקב ליזמן 21:15 14/06/2017
37
 
המקור לכל צרותינו (ל”ת)
עיתון הארץ 21:18 14/06/2017
38
 
מי שם את הכתב לשופט???? הרי כל זה כבר הרב שך אמר!!! (ל”ת)
א 00:23 15/06/2017
39
 
     הרב שך אמר בדיוק ההיפך מדבריו של החבר הכנסת הסורר  
אוי למסלפים 18:11 15/06/2017

מרן הרב שך זצוק" תיעב את השמאל. והוא הראה זאת פעמים רבות. זכורה לי פעם אחת שרבין ואישים מהשמאל באו אליו כדי לבקש תמיכה באיזה מהלך - הרב שך התייחס אליהם בדיוק כמו שמגיע להם והם יצאו בבושת פנים. הרב שך התנגד בחריפות להסכמי אוסלו והקפיד על ש"ס שניכנסו לממשלה כדי לאפשר את ביצעו הסכמי הדמים האלו. אני בטוח שאילו הרב שך היה חי היום גפני לא היה מעז להראות את פניו בועידת השמאלנים שונאי ישראל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
תודה רבה ! צודק ! לא הכל סובב סביב הארץ השלמה וכן הכל סובב סביב התורה ששכחתם אותה בתגובות!!  
א 00:32 15/06/2017

צודק ב100 אחוז רק חבל שפה אנשים חושבים שהכל זה הארץ וזה הנושא הכי חשוב שקיים!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
40
 
בבקשה לא להוסיף סעיפים להלכה שלא מופעים!!  
א 00:41 15/06/2017

אפו בדיוק רשום בהלכה לא להחזיר ישובים (במיוחד במצב של פיקוח נפש ושל התגרות באומות העולם שהרבה יותר חזקות מאיתנו) ??
אתה צריך להבין שבין הנהגות שרבנים מסויימים מעוניינים שינהגו לבין "הלכה יש הבדל!!
ועל תשכחו פה כולם שאותנו כאנשים מאמינים אמור לענין דבר ראשון שנוכל לקיים מצוות בשקט ליפני ישוב הארץ (שברעיון פרושה ישוב ממש והיא מקויימת גם אם אתה גר בירושלים או בכל מקום אחר או קונה שטח ומגדל בננות! ולא צריך למסור עליה תנפש, זה לא גילוי עריות שקיים פה לצערנו בשפע ועליו כן צריך למסור) וזה קודם בסדר העדיפוית ולכן לא משנה לנו בכלל אם החבר כנסת שמאלני ימיני המשנה זה שהוא ידאג לקיום מצוות בשפע ובשקט השאר זה "שטוי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
41
 
רחוקה כמעט באותה מידה מהימין הקיצוני שהקריב את הדת במזבח הציונות!! (ל”ת)
א 00:48 15/06/2017
42
 
מי שהחליט שהצבור החרדי חייב להיות ימיני הוא מעוות דעת גדולי התורה  
דור2000 09:57 15/06/2017

הצבור לא אמור לקבוע ימין או שמאל, אלא רק גדולי ישראל. ולכן גם דעת גפני לא חשובה כאן היות והוא תמיד יעשה דעת גדולי ישראל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
43
 
     גפני??? הוא עושה מה שהוא רוצה. משחק עם גדולי הדור  
הוא שליח של עצמו 18:15 15/06/2017

כבר התפרסם הדבר שהוא הטעה את הרב אלישיב שהתנגד להתנתקות, ועל ידי שהטעה אותו התאפשר לו לקדם מהלכים שיאפשרו את ביצוע ההתנתקות. ומי יודע איזה עוד דברים הוא שינה והטעה כדי לגייס לצורכו את גדולי הדור. העניין הוא שגפני ניכן בכישרון רב לבשל מהלכים בפוליטיקה ולהשיג את מבוקשו וכנראה שזאת הסיבה שגדולי הדור משאירים אותו בתפקיד.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
חברונער  
חברונער 14:26 15/06/2017

אני לא בדיוק תומך מרזל. ליברלי בדעותיי. אבל אי אפשר לשתוק לנגד הצביעות והאופורטונ של גפני. ממש כמו היהודי שליקק למושל והפריץ לפני מאתיים שנה. טוען שהוא שמאלני כדי למצוא חן בעיני השמאלנים. מבליע בדבריו דברי בלע כמו שרק השמאל משכיל והימין מטומטם. לא כל כך מזיז לו, שמאלני כאמור, יישובים חרדיים ענקיים ביהודה ושומרון (ביתר עילית, שכונות בגבעת זאב וכו). כל שני וחמישי מאיים בהפלת הממשלה על איזה סעיף חוק סקטורילי. די חלאס! זה מגעיל!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
44
 
גפני לא נישמע לגדולי ישראל ומרזל כן נשמע (ל”ת)
ראובן מצליח 15:42 15/06/2017
45
 
הוכיח שהרבי צדק ומי שתמך טעה (ל”ת)
הסכם אוסלו 15:43 15/06/2017
46
 
אני לא מאמין שגפני שאל את מרן הרב שטיימן ללכת להארץ (ל”ת)
רחל פויאר 15:44 15/06/2017
47
 
     לכל היותר הוא הטעה אותו כמו שהטעה את הרב אלישיב זצוק"ל בעניין ההתנתקות (ל”ת)
סורי הגפני נכריה 18:16 15/06/2017
 
אל תפחד רוב הציבור החרדי וחלק מהחכים החרדים איתך (ל”ת)
ברוך מרזל 15:45 15/06/2017
48
 
ניראה את גפני אומר את אותם דברים לפני הבחירות (ל”ת)
פעיל ג 15:46 15/06/2017
49
 
גפני לידיעתך אוסלו כשל  
יצחק שטיינר 02:08 16/06/2017

גפני אתה דפוק?
ילד יודע שאוסלו מת.
זה הביא עלינו אלפי נרצחים הי"ד ורבבות פצועים יתומים ואלמנות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
50
 
הארץ אולי נגד מתנחלים אבל לא נגד חרדים  
מייבין 15:09 16/06/2017

גדעון לוי הוא לא רשע רק בגלל שהוא בעד שלום, וחוק הגיוס לא קודם על ידי הארץ.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
51
 
     התגובה שלך בורות  
יוסי קליין 23:58 17/06/2017

הארץ הוא בטאונם של הרפורמים ימ"ש ומייצג את כל הלוחמים בדת ובלומדי התורה מאז ומעולם ועד היום ועד בכלל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
כל מילה אמת ברוך מרזל איש צדיק אתה  
חסוי 17:01 09/07/2017

ולכל אלה שאומרים שהציבור הדתי רדף את החרדים טועה ומטעה זה היה רק מפלגת הבית היהודי שמייצגת את הלייטים אל תצביעו לג זה מפלגה שמאלנית ה' יעזור שיקבלו 0 מנדטים בבחירות צריך להצביע רק לאי ישי וגפני עוכר ישראל לא יעזור כל השמאל זה חבורה של מחבלים שאני מאחל להם שיטוסו לסוריה ולא יחזרו משם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
52