close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
24.04.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

עדויות: "בגלל המשגיח הרב רבי נטשנו את הישיבה - איש לא גייס אותנו"

'בחדרי' ערך בירור עם החמישה שהוזכרו על ידי הרב יהודה רבי, כמי שפותו להתגייס, והאמת מדהימה: הם עזבו את הישיבה בשל התנהלותו. הם לא קיבלו מעולם פניות מ'גייסים' ושניים מהם כלל לא התגייסו: "הוא שיכור - סיפוריו מצוצים מהאצבע". אחד מהם טוען: "התחננתי לרב רבי שלא יזרוק אותי מהישיבה או שאחוייב להתגייס. הוא התעקש"

100
הדפס

פרשת ה'משגיח קטן' ששיקר מול האלפים ופוטר - שלב העדויות: מאז החל 'קרב הבלימה' נגד הסחף הכלל חרדי לעצרת הגיוס של סאטמר ו'הפלג הירושלמי', הטענה המרכזית היתה, התעמולה בארצות הברית מלאה בשקרים. לשיא הגיעה חשיפת תוכן מכתב ראשי הישיבות ב'בחדרי' עם המשפט "שקרא לא קאי" - שקר אינו מחזיק.

ואז, אתמול, יום שלישי, הונחה ההוכחה המוחצת. חשיפת 'בחדרי חרדים' הדהימה את כולם: נאום שלם שנמסר על ידי נציג 'הפלג' מישראל בעצרת סאטמר, היה רצוף שקרים. ניסיונות טיוח, דיווחים מונפצים בווטסאפ ובמייל, ניסו לשלול את החשיפה, בטענה כי מלבד הנקודה שהנואם השתמש בשמות בדויים, כל הפרטים נכונים. לצורך כך אף נעשה צעד חריג, ומקורות מתוך הישיבה המדוברת, שאגב חובה לציין כי מדובר בישיבה נחשבת ומוכרת בעולם הישיבות - חשפו מי הם אותם בחורים, כהוכחה לכך שאכן ישנם בחורי ישיבה ספרדים שפותו לעזוב את הגמרא ולהתגייס לצבא. השמות הופצו היום ברבים. ואנחנו, ארבעה מאנשי הצוות של דסק החדשות ב'בחדרי חרדים', יצאנו לבדוק עם אותם חמישה את הפרטים המדויקים. בטח לא תופתעו לגלות שחלקם כלל לא התגייס לצבא, עד לרגע זה.

ניגש לפרטים. הכל החל לאחר שנחשף ב'בחדרי חרדים' כי הרב יהודה רבי, ששימש כמשגיח קטן בישיבת 'נחלת משה' בירושלים, פוטר ע"י ראשי הישיבה לאחר ששיקר מול אלפי משתתפי בעצרת סאטמר בארה"ב ביום ראשון, כשגולל בנאומו סיפורים שקריים עם שמות שלא היו ולא נבראו. בעקבות הפרסום, הפיצו הרב רבי ואנשיו הודעה עם שמות ופרטים של חמישה בחורים, שלטענתם גוייסו לאחר שפותו ע"י "ציידים" ו"גייסים", בהיותם בחורי חמד שישבו והגו בתורה בישיבה.

'בחדרי חרדים' הרים את הכפפה ושוחח עם הבחורים ששמותיהם פורסמו. בדבריהם טוענים הבחורים כי מעולם לא פותו ע"י אף אדם.

לא זו בלבד: הבחורים ברובם טענו שעזבו או נזרקו מהישיבה בעטיו של רבי עצמו. אחד מהבחורים אף התחנן לרבי שלא יזרוק אותו אך הוא לא שעה לבקשותיו וזרק אותו מן הישיבה. בחורים אחרים העידו שבשל התנהגותו של רבי ודבריו נגד גדולי ישראל, רבנים ואדמו"רים, הם מאסו בשהות בישיבה ולכן עזבו אותה. אחד מהם טוען: "התחננתי לרב רבי שלא יזרוק אותי מהישיבה בשביל שלא אחוייב להתגייס. אבל הוא התעקש".

מעדויות הבחורים עולה תמונה קשה מאד. לאחר שרבי השניא את הישיבה על הבחורים בשל התנהגותו ודבריו. בחלקם בשל דבריו על גדולים בישראל שזיעזעו את הבחורים והובילו אותם לנטוש את הישיבה, לצד מי שרבי עצמו השליך מהישיבה לאחר שאטם אזניו לתחנונים שלא לעשות כן - עמד רבי מול האלפים בעצרת ואמר בעזות מצח כי "בחורי חמד ששקדו על תלמודם פותו ע"י גייסים וציידים".

'בחדרי חרדים' אף שוחח עם הגורמים הקשורים לפרטים הטכניים ואימת את הפרטים והתאריכים. הדברים שאמרו הבחורים עלו בקנה אחד עם הפרטים והתאריכים שמסרו הבחורים עימם שוחחנו.

כאמור, מעדויות כל הבחורים המדוברים עולה בבירור כי מעולם לא פותו ע"י מאן דהו. כמעט כל הבחורים מדברים במילים קשות, חריפות ומאשימות על רבי עצמו שגרם להם לעזוב את הישיבה והוא האשם בכך שהם לא נשארו בישיבה. קראו ושפטו.

יצויין כי ההקשר בין השמות שהוקראו בעצרת ההמונים ובין הרשימה שהופצה אינו ברור, וישנם אי דיוקים שמעלים חשד כבד שהרשימה חוברה רק לאחר שהתברר השקר והשמות המסולפים, תוך הסתמכות על חצאי אמיתות ושקרים. מכל מקום למען הסדר הטוב אנו מציגים את הקשר בין הרשימות כפי שנמסרו ע"י רבי.

עוד בנושא:
פרסום ראשון: ה'משגיח קטן' שיקר - ופוטר
חשיפת 'בחדרי': מכתב ראש הישיבה לאדמו"ר
המצגת מסכמת: הופעת ה'פייק ראש ישיבה'
רה"י שוחח עם הבחורים על שקרי המק"ק

"הרב רבי חנק אותי"

הראשון ברשימתו של רבי, מכונה רפאל אמינוב. על הבחור ששמו האמיתי חיים, נטען על ידי רבי ש"פיתו אותו גייסים שיכול ללמוד מקצוע בחינם על חשבון הצבא, ואכן הוא הלך ללמוד בקריה האקדמית 'אונו', בתמורה לכך שחתם על מסמך שהוא מתגייס בעוד תקופה". בשיחה עמו הוא מכחיש את הדברים, אין שום קשר בין העובדה שהלך ללמוד מקצוע לצבא. "אין לי גם כוונה לשרת בצבא" , הוא מצהיר בשיחה, "איני יודע מאיפה זה הגיע שאני יש לי כוונה כזו".

השם הבא ברשימה הינו שלמה בן ציון. שמו האמיתי הוא אביתר בנאי. כיום הוא משרת ביחידה צבאית ובן משפחתו סיפר מה בדיוק אירע עמו: "אביתר אמר לי היום שוב, שום צבא לא לקח אותי, אני פשוט עזבתי את הישיבה, ורק אחר כך הלכתי לצבא".
רבי נואם בעצרת

מה שמזעזע בסיפורו של אביתר הוא שלטענתו עזב את הישיבה בגלל התנהלותו הקלוקלת של רבי: "הרב רבי חנק אותי בכל דבר ולא יכולתי כבר לסבול את זה", אמר למקורבו. "היה אומר לי "בוא למשרד שלי" "יש לך טלפון", הייתי עונה לו, "אין לי טלפון" היה אומר "לא, יש לך טלפון בא תביא אותו". אמרתי "אין לי. מה אתה רוצה שאני אעשה". אחרי כל זה התקשרתי לאבא שלי אמרתי לו בא קח אותי מפה".

אביתר שהה תקופה מחוץ למסגרת: "הלכתי לעבוד", סיפר למקורבו, "אחרי תקופה נהייתי עריק והייתי לפני כלא צבאי. הייתה לי ברירה - או כלא או צבא. ואז הציעו לי שאעשה שנתיים צבא, ואקבל שנה לימודים חינם, ואם לא ארצה את הלימודים אני יכול לעשות רק שנתיים צבא.
אז אמרתי מה להיכנס לכלא עכשיו...

"אף אחד לא לקח אותי מהישיבה", הוא מדגיש, "זה שטויות. "אני אחרי הישיבה בכלל הלכתי לעבוד, פשוט שלחו לי פתקים מהצבא שאני אכנס לכלא כי אני לא שייך לשום ישיבה. אז הברירה היחידה שנותרה לי זה ללכת לצבא. והנה ברוך ה' בעוד 3 חודשים אני מסיים את הצבא".

הרב רבי העדיף שאלך לצבא החילוני
שקרים לציבור. בעצרת סאטמר
שקרים לציבור. בעצרת סאטמר

השם הבא הוא 'מאיר אסולין'. אשר לדברי אנשיו של הרב רבי, "במוצאי יום כיפור הגיע לבית המשגיח ואמר: אני בא להיפרד, אני הולך לצבא, אני יישאר חרדי, בין כה וכה אני לא לומד מי יודע מה".

אך החייל שמו האמיתי ר', והתגייס לגדוד נצח יהודה מכחיש שפותה על ידי גייסים, ולמעשה מאשים את הרב רבי, כפי שהסביר היום בשיחה עם משה גלסנר ב'קול ברמה'.

"איש לא פיתה אותי", סיפר, "אני החלטתי מעצמי להתגייס. העיפו אותי מישיבה כי תפסו אותי עם טלפון לא כשר. אמרתי לרב אם יעיפו אותי מהישיבה אמי תרצה שאתגייס, כי אני מבית לא חרדי.

הצעיר הוסיף והדגיש: "לא רציתי לעשות צבא. אבל הוא תפס אותי עם טלפון, בלי כלום בקושי שיחות. אמרתי לו קח את הטלפון, שבור אותו, כך נהוג בהרבה ישיבות. אבל הוא לא הסכים... באתי אליו במוצאי יום כיפור, באתי וביקשתי שישאיר אותי. הוא התעקש אני לא יודע למה".

ר' כועס על רבי ואומר: "חשבתי יום אחד ללכת אליו להגיד לו שהכל על הראש שלו". והוא מצהיר, "כל עוד יש לבחור דחייה, אף אחד לא מגייס בכח. אין מי שהתגייס מהישיבה, כולם זה אחרי שעזבו את הישיבה.

בעצרת טען רבי שק' אינו שומר מצוות, אך הנוא מזועזע מהאשמה הזו ואומר: "הוא שיכור - הוא לא מדבר אמת, אני דתי. הוא אמר לי שעדיף להיות בצבא החילוני מאשר בזה הדתי".

סיפורים מצוצים מהאצבע

הבחור הבא ברשימה הינו 'רחמים מועלם מדימונה'. שמו למעשה שושן שלי. לטענת מקורבי הרב רבי, הוא 'לומד מקצוע על חשבון הצבא'.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים', הוא טוען שמדובר בשקר גס, איש מצה"ל מעולם לא פנה אליו. הוא מיוזמתו פנה ללמוד במכון לב ללא קשר לשום גורם צבאי.

"זו החלטה שלי עם משפחתי. אני לומד במכון לב גם מקצוע וגם תורה. אני המום מהסיפורים. כי רבי מספר סיפורים מצוצים מהאצבע. וכל הסיפורים האלו שהוא והם הפיצו, שקריים לחלוטין. אף אחד לא פנה אלי מעולם ואף אחד לא שידל אותי. אני פניתי מיוזמתי למכון לב רק אחרי שעזבתי את הישיבה".

הסיבה שהוא עזב את ישיבה היא בעטיו של התנהלותו של רבי, "לא יכולתי יותר לסבוך את הדברים שרבי דיבר ואת האופן בו התנהג אל הבחורים", הסביר, "אני הגעתי לישיבה בשיעור א' עם רצון ללמוד ולהתעלות. ואכן למדתי ברצינות אולם החל מהרגע הראשון לא הצלחתי לסבול את האופן בו יהודה רבי, זלזל ולעג לגדולי ישראל, אדמו"רים גדולים ורבנים.

"הוא דיבר בצורה חמורה מאד נגד הרבי מחב"ד, בזלזול נורא. פעם כשדיבר נגדו כעסתי מאד ומחיתי בו. אמרתי את הדברים לבני משפחתי. הרגשתי שאני לא מסוגל ללמוד בישיבה אם כך מדבר שם איש צוות. יחד עם בני משפחתי שהיא מאד תומכת ואוהבת החלטתי ללכת ללימודי מקצוע לצד לימוד תורה. ואכן החלטתי ללכת למכון לב".

החייל החרדי אביתר מאיר
החייל החרדי אביתר מאיר

השם האחרון, בן ישיבה לשעבר בישיבתו של רבי, הוא אביתר מאיר. ברשימה שהפיצו אנשיו של רבי נכתב כי, "הבחור סיפר למשיב הישיבה במהלך חורף תשע"ו שיושבים עליו בלשכת הגיוס שמצוה גדולה לשרת בצבא, לפני שנה, ביום בהיר אחד, בר"ח אייר תשע"ו, הוא לא הגיע לישיבה, והתברר שהוא הלך למכינה קדם צבאית".

לדברי בני משפחתו הסיפור עמו אחר לגמרי. הוא לא פותה על ידי איש. מה שחמור יותר שהתנהלותו של הרב רבי, היא שגרמה לו לעזוב את הישיבה.

כפי שסיפרו בני משפחתו ל'בחדרי חרדים'. הצעיר, בן למשפחה של חוזרים בתשובה בצפון, הוא הלך לישיבה של חוזרים בתשובה לתקופה, לאחר מכן החליט לנסות ללכת לישיבה חרדית כדי לראות איך זה ללמוד במקום חרדי.

"הוא הגיע אחרי המלצות ללמוד אצל הרב רבי, לאחר תקופה קצרה הבין שהרב הזה חושב רק על עצמו, הוא לא מתעניין בבחורים עצמם, הכל זה פוזה אצלו", אומר בן המשפחה.

"הרב רבי יושב עם בחורים וצוחק ומזלזל בגדולי ישראל, הוא בעיקר היה צוחק על אדמו"רים, ומזלזל בדרך שלהם, הוא הרגיש שהוא לא נמצא במקום ראוי, הוא עזב לאחר תקופה את הישיבה, ובמשך חצי שנה הוא עבד בשיפוצים, ואז התגייס לאחד ממסלולי הגיוס החרדיים, הוא נהנה שם מכל רגע, ושומר שם על רמה רוחנית גבוהה".

עוד הוסיף בן המשפחה: "עד לרגע שבו הם פרסמו את השם שלו עם הסיפור השקרי עליו, לא ידענו מה זה "גייסים. אנחנו גרים בצפון, ואין פה את כל הסיפורים על גייסים, הוא רצה להתגייס למקום חרדי".

בשולי הדברים יודגש, כי כמובן מאז ומעולם ישנם אחוזי נשירה, יש הטוענים כי בארה"ב אחוזי הנשירה אף גבוהים יותר ומדובר ב"מכת מדינה". מהנתונים עולה כי בישיבה המדוברת, ישיבת 'נחלת משה', לאורך השנים אחוזי הנשירה אף קטנים יחסית ביחס לשאר הישיבות בארץ.

למרות פניות 'בחדרי חרדים', לא הצלחנו עדיין לקבל את תגובת יהודה רבי לתוכן הכתבה. לכשתגיע תגובתו היא תפורסם.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
רבי  
 23:10 14/06/2017

רק כסף וכסף וכסף וכבוד וכבוד וכבוד גועל נפש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     חייבים לברר ואני בררתי עד הסוף  
 05:27 15/06/2017

פייק ניוז? יש לי פרטים חדשים: למרות הכחשות ראש ישיבת "נחלת משה" הגאון הרב יעקב בן נעים כי תלמידיו התגייסו לצה"ל וטענותיו במכתבו לאדמו" מסאטמר שליט" – שנחשף לראשונה כי כל נאומו של ה'משגיח קטן' בישיבה, הרב יהודה רבי, "בדוי מן הלב" .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     נראה שה"בירור" שלך לקוח מפשקויל הפסל , לפי רמת ההשקופעע הצרופעע (ל”ת)
ממש דעת תתיירע 13:52 15/06/2017
 
     שאלות לפלג הירושלמי, אנא תשובות עיניניות , ולא סיסמאוות שמד שמד בלה בלה בלה  
ההשקופעע הטהוירע 09:35 15/06/2017

ממכתבים שפורסמו הרב שך היה נגד הפגנות!! ונגד נתינת דיחוי לבחור שלא לומד ! האין זו סתירה לדרך הפלג הירושלמי [שמתיימרים להמשיך בדרכו??] האם לא הלכתם בדך סטמר ונטורי קרטא במקום דעת הרב שך?? האם נכון שהרב שך קיבל חיילים בביתו וישיבתו בכבוד?? [ולא צעק עליהם חרדק [שוב כדרך נטורי קרטא] האם נכון שאחד מכתבי פשקויל הפסל עשה שירות לאומי ?? האם עדיף שבחור שלא לומד כלל בישיבה יסתובב משועמם ויחטא ברחוב ,במקום ללכת ליחידה כשירה למהדרין עם לימוד תורה ורכישת מקצוע? [שוב פעם דעת נטורי קרטא ] מדוע רוב סטמר ובריסק גם מתנגדים לשיטת הפלג האלימה?? מדוע העילתם מועמד מחלל שבת בירושלים , ולא תמכתם במועמד מרן הרב עובדיה? מדוע לא תמכתם ברב חסידי לירושלים, והעדפתם רב דתי לאומי? מדוע לא התנגדתם בספורטק בירושלים?? מדוע אתם מבזים את רוב גדולי הדור [3 מועצות] שחושבים לא כמו הרב שלכם?? מדוע אתם חוסמים לנו את הצומת באלימות ,אם אתם כועסים על הצבא אתם מענישים אותנו?? אם חלילה תותקפו על ידי מחבל , למי תתקשרו לעזרה , לסטמר, להפסל,? האם תזרקו אבנים על חייל שסיכן חייו להציל אתכם?? מדוע ראשי הישבות שלכם הרבנים ארנברג ,ומרקוביץ מנסים להגיש דיחוי , האם גם הם מבינים שכדאי לרדת מהגג??? האם ראוי להכות אשה תמימה בהפגנה [על ידי ילדים!!] ,??? [כיצד הייתם מרגישים ,אם אימכם או אחותכם תותקף בהפגנה חילונית באלימות??] האם זה לא חילול השם ומשניא את הדת ההפגנות האלימות שלכם , ?? מה ההיתר להטריד ולאיים על אנשי עסקים באמצע הלילה, האם אין זה זכותו של אדם להחליט היכן רוצה לפרסם והיכן לא?? אשמח לתשובות עיניניות , ולא לסיסמאות שמד שמד שמד......<

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     יפה מאוד מאוד , שאלות נכונות ביותר!!!  
 13:54 15/06/2017

אגב הרב שך גם בעד ,שבחור עם רשיון נהיגה לא יקבל דיחוי!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     יתד נאמן אחרי המהפך ולפני תיקון חוק הגיוס (במרכעות) כתבו בשם הרב שטינמן שחוק יעדים ומכסות זה גזירת שמד ונלחם בכל הכח עד שלא יהיה מצב כזה שאפי' בחור אח  
 09:44 15/06/2017

יתד נאמן אחרי המהפך ולפני תיקון חוק הגיוס (במרכעות) כתבו בשם הרב שטינמן שחוק יעדים ומכסות זה גזירת שמד ונלחם בכל הכח עד שלא יהיה מצב כזה שאפי' בחור אחד לא יוכל לשבת וללמוד.

מציגים עשרות קלסרים של אלפי!!! בחורים חרדים שהתגיסו אז אפי' אם יתרצו על 500 בחורים תירוצים מתירוצים שוניפ אבך מה אם שאר בחורים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הרב רבי  
יהודי 23:36 14/06/2017

שונא תלמידי חכמים ומחרחר ריב ומחלוקת

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
בקיצור ישיבה של מתוסבכים.5 הלכו ע"ד עצמם?? הזוי (ל”ת)
 23:46 14/06/2017
3
 
     הבעיה שהמוצלחים מתגייסים. ובהרבה ישיבות נותרנו רק עם הבינונים ומטי מטה...המוצלחים יודעים לדאוג לעתידם הרוחני והגשמי. ולא קונים את הבלופים של העסקניןם. (ל”ת)
 23:54 14/06/2017
 
     'המוצלחים מתגייסים'- אותי לפני ארוחת הצהרים.  
תלמיד ותיק 14:48 15/06/2017


רק הדפוקים, והמתוסבכים רפי השכל, וחסרי חוט השדרה,

האינטלקטוא האדיר הכרוך בהבנת סוגיות התלמוד

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     תיקון: "המוצ מתגייסים&q אותי לפני ארוחת הצהרים  
תלמיד ותיק 19:18 15/06/2017


רק הדפוקים,וה רפי השכל, וחסרי חוט השדרה
מסוגלים לעמוד במאמץ האינטלקטוא האדיר הכרוך
סוגיות התלמוד מתגייסים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     בא לשכונות של סיקרקים , ואראה לך אלפי מתוסבכים.....!! (ל”ת)
סיקריק = שיעמום = פשקוילים =אלימות 09:40 15/06/2017
 
     כל ישיבה שנשאבת אחר הטרוריסטים בדעת תיירא הפלג הפלס..טיני מתוסבכת, והשאלה עם בילויים באילת מתיר כהפלג'ניקס (ל”ת)
 11:06 15/06/2017
 
הרב רבי צדיק בסדום (ל”ת)
 23:47 14/06/2017
4
 
מקקקקקקקק.  
דודי  23:49 14/06/2017

רבי חחחחח הלואי ...חתיכת שקרן צבוע הורס נשמות ישראל טהורות יצא המרצע מן השק הבן אדם הורס נשמות בישראל ושלח בחורים תמימים מישיבתו כדי ללכת לספר לסאטמר ולעצניקים אתם צודקים אני משלכם כבדוני.... איש קטן עוד יתן את הדין יש דין ויש דיין....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
תכלס כל מילה שאמר חוץ מהשמות אמת!!! (ל”ת)
 23:49 14/06/2017
6
 
     מסתבר ש"מבינים בעם" לא יודעים לקרוא בלי ניקוד (ל”ת)
 00:47 15/06/2017
 
     שקר!אף אחד לא עזב את הישיבה בגלל הצבא! ולא בעקבות מגייסים!  
 02:49 15/06/2017

לפי הכתבה מתוך ה5 2 כלל לא התגייסו! 1 נזרק מהישיבה (ע"י השקרן רבי) ולכן גויס
ו עזבו ללימודי מקצוע

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אז לא קראת תכתבה תקרא שוב!!!!!!!! (ל”ת)
קובי 03:37 15/06/2017
 
     על כגון דהא נאמר  
ביג דיל 07:07 15/06/2017

חצי אמת גרועה משקר...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     הסיקרקים נתפסים בשקר אחרי שקר, וממשיכים לבלבל את המויח (ל”ת)
בלה בלה בלה 09:37 15/06/2017
 
     הפוך אף מילה לא נכונה  
שלמה 10:45 15/06/2017

הוא טען שצדו אותם הנבל הזה למה הוא מצפה כשהבחורים לא בישיבה

הוא לא סידר אותם בישיבות אחרות?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     או שאתה דיסלקט או שלא קראת ת'כתבה (ל”ת)
טוב 14:04 15/06/2017
 
וודאי שהם לא יסגירו את הגייסים שהבטיחו להם עולם ומלואו (ל”ת)
 23:50 14/06/2017
7
 
     רובינו מקנאים בחיילים החרדים. למאד מאד. (ל”ת)
 23:55 14/06/2017
 
     השנאה מקלקלת את המח שלך. (ל”ת)
Arthur 00:03 15/06/2017
 
     העצניקים לא מתבלבלים מהעובדות (ל”ת)
אוזניים 00:39 15/06/2017
 
     קישקושי קונספירסיה של סיקרקים  
סיקריק גולש באנטרנט , המצאה חדשה. 09:39 15/06/2017

ואולי סטמר הבטיחו לפלג האלים עיולם ומלויאוי..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
דמועוס תונין  
מיכל 23:53 14/06/2017

נו באמת.. "היוי בלישכס הגיוס..&qu ממי אתה עושה צחוק? כולך הצגה וזיוף אחד גדול...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
בכתבה אחת כתבתם לא היה ולא נברא ופתאום כן היה רק בצורה שונה  
תחליטו כבר 00:02 15/06/2017
9
 
     חקרנו את הנושא לעומק,ואנח משלבים את הקוראים בשלבי החקירה המתקדמים.  
א 14:50 15/06/2017
 
רבי נוכל ורמאי (ל”ת)
איציק 00:05 15/06/2017
10
 
הפלג זו קבוצה מטורפת על כל הראש, מחרחרי ריב ומדון, מחללי ש"ש בםרהסיא.  (ל”ת)
 00:05 15/06/2017
11
 
הרב רבי צדיק אמיתי מציל נשמות (ל”ת)
בארי 00:05 15/06/2017
12
 
ר' יידל ראבעי  
יואלי 00:21 15/06/2017

הכשילם בבני אדם שאינם מהוגנים, כמה כסף הזאלונים שפכו עבור העצרת מצא מין את מינו, יום רוקדים עם ברקת ולמחר עם הזאלונים, הולכים מדחי אל דחי,

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
13
 
     אהבתי (ל”ת)
 14:06 15/06/2017
 
רבי משגיח קטן גרמת נזק להמון בחורים !!  
המתבונן 00:22 15/06/2017

הבן שלי למד בישיבה שם ומעדות אישית נזרק מהישיבה על עיניין שמה בכך וללכת ולהדליק את הראש הישיבה הרב נעים בגלל...במק לנסות לעזור לבחורים זה לא נקרא משגיח אפילו קטן שום דבר לא היה לשם שמים חיים קלים שמעתם לצערינו !!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
14
 
אותו ספור בדיוק קרה לי בישיבת אימרי דעת עם שאול גבאי הראש ישיבה  (ל”ת)
נחמן  00:29 15/06/2017
15
 
ממש לא מבין  
א ב 00:29 15/06/2017

בהתחלה היו הבטחות ועובדות שאין בחורים עם שמות כאלו על פני כדור הארץ. פתאום יש כאלו, אבל רבי אשם בהם. אז תהיה כאן משהו אמיתי בשלב מסוים?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
16
 
     תקרא ת'כתבה (ל”ת)
טוב 14:07 15/06/2017
 
אביתר בנאי או אביתר מאיר?  
מירי 00:38 15/06/2017
17
 
מזוייף מתוכו ! איך 2 לומדים מקצוע במכללה בשעה שאמורים להיות בצבא  
בן נאים 00:52 15/06/2017

משאינם בישיבה ?! אלא שעל ידי זאת (לימודים ומימונם ע"ח הצבא) פותו על גייסים ...
יד שהגייסים פועלים ויודעים על כל הנחשלים בישיבות, ושמות הגייסים הציידים פורסמו ברבים , רק קשר השתיקה החרדקי חילוני , שהוא שפועל פה להכחיש בקש , את המפורסמות והגלוי לכל -על מנת לעמוד ביעדי הגיוס ולהציל את האליטה האשכנזית ע"ח הפרענקים..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
18
 
     דומני שמכון לב זה ישיבה עם מקצועות (ל”ת)
 14:08 15/06/2017
 
מידיעה ברורה! ר' שמואל אויערבך בעצמו שלח בחורים לנח"ל  
נח 00:58 15/06/2017

כל הכת הזאת שקר וצביעות!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
19
 
אם הוא משגיח שני, איך הוא יכול להעיף בחורים בלי דעת הראש ישיבה? (ל”ת)
 01:08 15/06/2017
20
 
     אחרי שראית איך הוא משקר במצח נחושה אין כזאת שאלה (ל”ת)
טוב 14:10 15/06/2017
 
גם אני למדתי בישבת נחלת משה  
מ׳כ 01:08 15/06/2017

ביגלל ״הרב יהודה רבי״ עזבתי את הישיבה אם זה מיצד הערות הפוגעניות שלא כלפי הבחורים ואם זה מיצד הדעות של כלפי גדולי ישראל מי הוא ביכללל שיכתיב לי באיזה דרך ללכת אני הלכתי לישיבה על מנת להיתעלות ולא על מנת להיות עוד מטומטם שנישכב על הכביש וצועק שמד וברוך ה השיבו לו בראשו על כל העוול שהוא עשה לבחורים ואם מישהו צריך לקחת אחריות על כל הבחורים האלה זה לא אחר מאשר הוא ועל זה נאמר יואבדו כל אויבך (מחבליך) ה׳.....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
21
 
בהתחלה אמרו שהוא בדה שמות, פתאום השמות קיימים והם אכן גויסו? (ל”ת)
פלאי פלאים 01:19 15/06/2017
22
 
     דביל. תקרא ת'כתבה (ל”ת)
טוב  14:11 15/06/2017
 
     לא 'גויסו' אלא התגייסו מעצמם לאחר שנזרקו מהישיבה... הנקרא.  
קורא נכוחה 14:56 15/06/2017


ראש הישיבה צדק כאשר אמר שאף בחור מישיבתו לא גויס לצה"ל ע"י פתיינים

מהישיבה בעזרתו הנדיבה של המק"ק

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
רק אני שמתי לב שמאז גזרת הגיוס אין חפירות קברים בארץ  
Avi 01:21 15/06/2017

כנראה שהציונים חזרו בתשובה בנושא חפירות קברים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
23
 
     חזק ביותר! ההסבר פשוט, הם חיים על "אקשן". הסיבה שבגללה מפגינים פחות מענינת. (ל”ת)
אני 12:34 15/06/2017
 
הלוו אביתר מאיר???? לא ידעתי שישיבת נזר התורה במגל העמק זה חוזרים בתשובה ,דייי תפסיק לשקר (ל”ת)
לא סובל שקרנים 01:26 15/06/2017
24
 
הוכחתם את עצמכם שקרניםם,בח היקרים...  
לא להאמין 01:55 15/06/2017

בהתחלה אמרתם שאין בחורים כאלה כעת אתם מספרים שדיברתם איתם,על מי אתם עובדים??? אתם נופלים מהפח לפחת,כל יום שעובר, כניראה הכסף מהצבא מסנוור אותכם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
25
 
     תקרא (ל”ת)
טוטב 14:12 15/06/2017
 
     אל תיתמם... השמות שהזוכרו על ידי המק"ק לא היו ולא נבראו בדיוק כפי שראש הישיבה אמר.  
מ 15:00 15/06/2017


וכמו שהעציצים הודו... הראיונות הם עם החורים שמצאו את עצמן מחוץ לישיבה, וחלקם התגייסו 'מעצמם',ול על ידי 'גזירות הגיוס',כפי שהם עצמם מעידים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
בהתחלה לא היה ולא ניברא,כעת יש בחורים שמעלילים  
אושי דייטש 01:58 15/06/2017
26
 
ליטווווווואי אמיתי ...משתוקק.... (ל”ת)
 02:21 15/06/2017
27
 
תכל'ס 5 בחורים תוך שנה עוזבים ישיבה קדושה לצבא ואקדמיה  
לא שוינא ולא מחבל 02:24 15/06/2017

בן נעים זה ממש לא נעים, מגוחך לנסות לזרוק את זה על רבי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
28
 
     חלקם מאשימים את המק"ק המזרחי שהפך לחסיד סאטמר משום-מה...  
כל כינויי 15:01 15/06/2017


עכשיו נותר לראות איך תתנהל הישיבה בלעדיו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
צריך להלקות את הרב "רבי& הזה  
חרדי שפוי 02:31 15/06/2017

על החילול השם הגדול שעשה , פשוט פושע נקלה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
29
 
האם אחמד בן שרה כן מדויק? זה בא להמחיש המצב העגום! טיפשים... (ל”ת)
לא מתעלם 03:27 15/06/2017
30
 
     מה עגום?  (ל”ת)
 14:14 15/06/2017
 
מבטא אשכנזי  
בחור 04:15 15/06/2017

אני לא מבין הוא ספרדי למה הוא צריך ללקק ולדבר בהגהה אשכנזית ? הם לא יבינו ?????

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
31
 
מבטא אשכנזי  
בחור 04:15 15/06/2017

אני לא מבין הוא ספרדי למה הוא צריך ללקק ולדבר בהגהה אשכנזית ? הם לא יבינו ?????

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
32
 
שקרן  
1262 05:22 15/06/2017

חתיכת מושחת תוריד את הכובע והזקן המסריח שלך שקרן ונבל ברשות התורה איך יכולת לשקר בשמו של מו"ר הרב בן נאים הי"ו תעוף לכלבים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
33
 
מדוע אתם מכנים אותו "הרב" (ל”ת)
 06:06 15/06/2017
34
 
מדוע אתם מכנים אותו "הרב" (ל”ת)
 06:06 15/06/2017
35
 
אזי זה שקר גס שכתבתם אתם בחדרי חזרים ששום בחור לא התגייס בכלל  
 06:16 15/06/2017

שקרא לא קאי. שאתם בעצמכם מודים שיש שש בחורים שהתגייסו מן ישיבה ההוא.
אתם שקרנים מספר אחד. ואי אפשר להאמין לכם כלום.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
36
 
     לא התגייסו מהישיבה, אלא לאחר שנזרקו מהישיבה בבושת פנים...הבנת הנקרא (ל”ת)
מ 19:21 15/06/2017
 
לכותב שכתב שרבי אמר אמר  
 06:54 15/06/2017

ממש לא הוא שקרן מדופלם מכיוון שהבחורים הלכו בגללו לצבא זה הרבה יותר חמור .
הם לא הלכו בגלל הציידים כלשון המקק .
הם הלכו לצבא בגלל שהמקק הטריד אותם כדרך המקקים שגורמים לבחורים שנא לדת .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
37
 
בקשה דחופה  
נקדימון 07:04 15/06/2017

מי שיכול להעביר אלי או לפרסם את מס' הסולולרי של המק"ק רבי שליט"
( עדיף מספר של נייד לא כשר אם יש ) או של מישהו משבעת הקרובים שלו.
צ את זה דחוף בשביל להעביר אליו חומר חשוב.
מראש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
38
 
לא הבנתי. עומד ראש ישיבה וטוען א' ומולו אתם מביאים נערים שאומרים ב' ?! ועוד נערי שולים ?  
maxmen 07:38 15/06/2017
39
 
     הראש ישיבה אמר ובצדק ששום בחור לא עזב לצבא  
כמון 14:19 15/06/2017

רק שאחרי שעזבו חלקם עשו שירות ומאיפה שראש הישיבה שליטא יידע את זה הלא רבי ביקש להעיף ולמה שרבי יספר לו את מה שאולי יגרום לו לא להעיף בחורים. דואג לעצמו רבי הזה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
עושים מעשה זמרי ומנסים ליטול שכר כפנחס. (ל”ת)
 07:51 15/06/2017
40
 
הרב רבי  
אפרת 08:32 15/06/2017

ממתי משגיח קטן יכול להעיף בחורים ?מי הסמיך אותו לכך? הוא הרי לגמרי לא מאוזן!!!!! ממתי בחורים מתאיידים מישיבה בקצב כזה ?זו התנהלות שמחייבת ברור!!!!! בכ״א נכון עשה ראש הישיבה שבצעד אמיץ פיטר אותו....אם זה אכן נכון?
״מהרס ומחריבייך ממך יצאו״..... אוי לאותה בושה!!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
41
 
מקווה שהחייל שצילמתם ממשיך עם הכיפה..... (ל”ת)
ציון 08:57 15/06/2017
42
 
רק עכשיו ראשי הישיבה נזכרו לפטר אותו… לפני זה הוא היה בסדר בעיני הישיבה. מחנך דגול.  (ל”ת)
 09:00 15/06/2017
43
 
אכן , - השיקרא של גייסי הצבא לא קאי, אלא בא להקיא מהשקרים שלהם. (ל”ת)
 09:01 15/06/2017
44
 
כמה עוד משגיחים כאלו ממשיכים "לחנך"? ומה חושב ראש הישיבה?  (ל”ת)
 09:01 15/06/2017
45
 
הצביעות זה זה! בכל הישיבות הכי גימליות.. תשמעו איך מדברים על אדמורים...  
אמיתי 09:05 15/06/2017

כל משגיח או ראש ישיבה ליטאים שמכבדים את עצמם, מדברים ומשוחחים שוב ושוב על החסידות ובפרט על חב"ד. היה מאז ומעולם. .
לא למדתי בישיבות החסידיות.. אבל בטוח ששם מדברים על הרבנים הלטאים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
46
 
רבי שקרן חולני (ל”ת)
איציק 09:08 15/06/2017
47
 
אל תספרו שאין ציידים בצפון מכיר אישית אברך שעבד וצייד שלח אותו לצבא כי לא היה לא מעמד (ל”ת)
צפוני. 09:13 15/06/2017
48
 
     להזכירך, הנושא אינו אם יש או אין ציידים בצפון, אלא למה הבחורים שנזרקו מהישיבה  
 15:04 15/06/2017הבחורים עצמם מעידים כי לא פיתו אותם בכלום, אלא מעצמם(חלקם החליטו להתגייס.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
פשוט נמאס לגמרי מהשטויות של החפרנים האלו. כמה אפשר לשקר ולבלבל לכולם את המוח???? (ל”ת)
איכסססס  09:43 15/06/2017
49
 
     איש לא הזמין אותך לכתבה הזו,אתה יכול לעבור לנושאים אחרים ולהשאיר למי שהנושא הזה  
 15:06 15/06/2017


מענין אותו, לקרוא את הכתבה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
ה משגיחים בישיבות לא מבינים בחורים  
 09:46 15/06/2017

אין חדש תחת השמש מאות ואולי אלפי בחורים עזבו את הישיבות ביגלל משגיחים שרק רוצים להראות שהם יותר גדולים וזורקים בחורים הביתה
שאכפת לו באמת נכנס לנפש של הבחור ועזר לו להתמודד.הכ קל להגיד לך הביתה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
50
 
מה כבר אפשר לצפות מ "מקק&  
חייל אברך 10:16 15/06/2017

זרקו אותך מכל מקום אפשרי אף אחד לא סבל אותך ואף אחד גם לא יסבול אותך,
אתה מראה את זה כבל עם ועולם!!! הבכי שלך אפילו לא מתחיל להיות אמין.
שיש אנשים כמוך במערכת הישיבתית.< כבר אתה לא שם, כבר יותר טוב)

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
51
 
יהודה רבי אני זוכר  
aa 10:19 15/06/2017

אותך כבחור מגולח ונחמד מתי נהיית קיצוני??

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
52
 
מספוריהם אני מבין שהרב רבי הוא ראש הישיבה  
 10:24 15/06/2017

אבל תדברו עם האמהות שלהם ותשמעו את הסיפור האמיתי האמיתי בבקשה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
53
 
אשמח לקבל תגובה  
אבי 10:49 15/06/2017

ממכתבים שפורסמו הרב שך היה נגד הפגנות!! ונגד נתינת דיחוי לבחור שלא לומד ! האין זו סתירה לדרך הפלג הירושלמי [שמתיימרים להמשיך בדרכו??] האם לא הלכתם בדך סטמר ונטורי קרטא במקום דעת הרב שך?? האם נכון שהרב שך קיבל חיילים בביתו וישיבתו בכבוד?? [ולא צעק עליהם חרדק [שוב כדרך נטורי קרטא] האם נכון שאחד מכתבי פשקויל הפסל עשה שירות לאומי ?? האם עדיף שבחור שלא לומד כלל בישיבה יסתובב משועמם ויחטא ברחוב ,במקום ללכת ליחידה כשירה למהדרין עם לימוד תורה ורכישת מקצוע? [שוב פעם דעת נטורי קרטא ] מדוע רוב סטמר ובריסק גם מתנגדים לשיטת הפלג האלימה?? מדוע העילתם מועמד מחלל שבת בירושלים , ולא תמכתם במועמד מרן הרב עובדיה? מדוע לא תמכתם ברב חסידי לירושלים, והעדפתם רב דתי לאומי? מדוע לא התנגדתם בספורטק בירושלים?? מדוע אתם מבזים את רוב גדולי הדור [3 מועצות] שחושבים לא כמו הרב שלכם?? מדוע אתם חוסמים לנו את הצומת באלימות ,אם אתם כועסים על הצבא אתם מענישים אותנו?? אם חלילה תותקפו על ידי מחבל , למי תתקשרו לעזרה , לסטמר, להפסל,? האם תזרקו אבנים על חייל שסיכן חייו להציל אתכם?? מדוע ראשי הישבות שלכם הרבנים ארנברג ,ומרקוביץ מנסים להגיש דיחוי , האם גם הם מבינים שכדאי לרדת מהגג??? האם ראוי להכות אשה תמימה בהפגנה [על ידי ילדים!!] ,??? [כיצד הייתם מרגישים ,אם אימכם או אחותכם תותקף בהפגנה חילונית באלימות??] האם זה לא חילול השם ומשניא את הדת ההפגנות האלימות שלכם , ?? האם מותר להטריד ולאיים על אנשי עסקים תמימים באמצע הלילה כדי שיפרסמו בפשקויל שלנו?? האם לא כל אחד יכול לפרסם היכן שהוא רוצה?? אשמח לתשובות עיניניות , ולא לסיסמאות שמד שמד שמד......<

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
54
 
הגיע הזמן להוקיע את הנושאים במשרה ועושים מלאכתם רמיה  
ירוחם 12:39 15/06/2017

יש לצערנו הרבה משגיחים ורמים ורבנים שהמשרה וכוח השלטון מסובב להם את הראש או שהם חולים מתחילה ועושים מעשים שלא יעשו.
הכבוד לכתב שהרים את הכפפה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
55
 
לא הבנתי המק"ק זורק בחורים בלי שראש הישבה מאשר? (ל”ת)
 12:49 15/06/2017
56
 
תכלס' בראיון של הבחור בקול ברמה אמר שיש באמת חמש בחורים שהלכו מישיבת נחלת משה לצבא (ל”ת)
אמת 18:08 15/06/2017
57
 
אם הוא כזה מוצלח  
הרב רבי 20:58 15/06/2017

למה לכם ציידים הלא כל חמשת הבחורים נתגייסו בגללו בישיבה כה קטנה לדבריכם רק תעבירו אותו לאיזה ישיבה גדולה ומשך שנה ישיג לוועד הישיבות המון מגוייסים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
58
 
חס ושלום לא בא לזלזל  
מומו 21:05 15/06/2017

בעומקה של תורה, העמוקה מיני ים,
אב יש עוד מקצועות שמצריכים קורטוב של אינטלקט... כל מי שיוצא מהישיבה הולך להיות אינסטלטור

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
59
 
הדרשה של רבי  
סאטמערער 21:28 16/06/2017

אם הטיעונים נגד הרב רבי אמת אז הוא צריך לעשות סיבוב קריירה ולהתחיל להיות שחקן, אני הייתי בהעצרת והתרשמתי מאוד מהדברים שדיבר, שחקן מעולה אולי יותר טוב מיהודה ברקן,

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
60
 
רבי נבל ברשות התורה  
דני 12:36 18/06/2017

בושות .. אין שפל שלא הגעתם אליו
כ החטאים בסתר נפגעים ממנו בגלוי​

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
61
 
הרשע רעבי  
 02:34 04/07/2017

רוצה לקבל כסף מהסטמ רים הוא זורק בחורים מהישיבה שילך לעזאזל

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
62
 
תגובה  
שמעון 06:58 15/10/2017

הדברים אם אמת להמיתה אני גויסתי גלל ראש הישיבה !!!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
63