close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
17.03.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

לראשונה אושרו הליכים פליליים נגד סרבני גט

בתי הדין הרבניים, אישרו בימים האחרונים, נקיטת הליכים פליליים כנגד סרבני גט. ל'בחדרי חרדים' נודע כי בשלב זה מדובר בשני תיקי עיגון קשים ביותר עמם מתמודדת מערכת בתי הדין הרבניים

10
הדפס
צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר

לראשונה במדינת ישראל אישרו בימים האחרונים, בתי הדין הרבניים בירושלים ובחיפה, פתיחת הליכים פליליים כנגד סרבני גט. זהו צעד חסר תקדים ועליית מדרגה במהלכים הננקטים ובלחץ המופעל נגד סרבני הגט, כאשר לטיפול בבעלים מעגנים מתווסף גם הליך פלילי. הדבר נעשה בהמשך להנחיה שהוציא פרקליט המדינה שי ניצן לפתיחת הליכים פליליים כנגד סרבנות גט קשה.

עד עתה יכולים היו בתי הדין הרבניים לכל היותר להטיל מאסר אזרחי על סרבני הגט, במסגרתו הם מרצים מאסר בתנאים נוחים יותר ממאסר פלילי, ומשוחררים מיד עם נתינת הגט. כעת תבקש המדינה מבית המשפט באמצעות הגשת כתבי אישום להטיל עונש פלילי כנגד הסרבנים, וזאת בגין אי קיום פסק דין לגירושין של בית הדין הרבני המביאים לפגיעה בשלומה ובחירותה היסודית של בת הזוג.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בשלב זה מדובר בשני תיקי עיגון קשים ביותר עמם מתמודדת מערכת בתי הדין הרבניים. הראשון הוא מקרה שעלה לאחרונה לכותרות של אישה מסורבת כ-16 שנה כשבעלה יושב כ-14 שנים בכלא. זהו תיק שעבר את כל הסנקציות שבית הדין יכול להפעיל כולל צינוק-בידוד וכיוצא באלה בלא הצלחה.

המקרה השני שייך לבני זוג שחיו יחד בארצות הברית, נישואיהם עלו על שרטון וכל הניסיונות בחו"ל להגיע לשלום בית או לחילופין לפירוד בהסכמה עלו בתוהו. במהלך חופשה משפחתית בארץ נפתח כנגד הבעל תיק בבית הדין הרבני בישראל ועקב סרבנות הבעל המעגן לשחרר את אשתו הוא הוכנס למאסר אזרחי, ושוהה בכלא מזה שלוש שנים וחצי.

מהנהלת בתי הדין הרבניים נמסר ל'בחדרי' כי מגמה זו תימשך וצפוי שסרבני גט קשים נוספים יועברו לטיפול הפרקליטות לשם פתיחת הליכים פליליים כנגדם.

כעת, עם פתיחת ההליך הפלילי על סרבני הגט עשוי בית המשפט להטיל עליהם עד ארבע שנות מאסר כאסירים פליליים בתנאים קשים יותר, ואם לא ייתנו את הגט ייתכן שעונש דומה יושת עליהם מפעם לפעם. כמו כן מעתה סרבני הגט פליליים לא יוכלו עוד לשבת ביחד זה עם זה או עם אסירים אזרחיים, אלא ישהו עם אסירים פליליים אחרים, דבר שישפיע על שהייתם בין כותלי הכלא ויגביר את הלחץ על סרבני הגט.

המהלך יאפשר בעתיד פתיחה בהליך של הסגרת בעלים מעגנים שברחו לחו"ל, לאחר שבמדינת ישראל יוכרו סרבנות הגט והעיגון כעבירה פלילית. בשל הלחץ הגדול המופעל על סרבני הגט בישראל כמות הבעלים שברחו לחו"ל גדלה באופן משמעותי, וכיום היא עומדת על למעלה ממאה סרבני גט שחמקו מן הארץ. על אלו אי אפשר להשית סנקציות במדינות שבהם הם שוהים.

המהלך כולו נעשה בשיתוף פעולה מלא בין הנהלת בתי הדין הרבניים לפרקליטות המדינה וזאת כדי שההליך הפלילי לא יביא חלילה לפסילת הגט.

"זוהי עליית מדרגה חשובה במאבקנו העיקש כנגד תופעת סרבנות הגט, וזאת תוך שיתוף פעולה פורה עם משרד המשפטים ופרקליטות המדינה" אמר מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי. "תקוותי שהצעד הזה יביא לצמצום מקסימאלי של תופעת העיגון ותתאפשר בעתיד הסגרה של בעלים מעגנים שברחו מהארץ".

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
''צדיקים''  
יהודי 13:04 15/06/2017

מדינה שכל כולה נגד הדת ותורת ישראל נלחמת בגברים כדי לעזור לנשים הגט המאוד חשוב לנשים שממילא הגט לא חלק וכשר רק לאוכלי רבנות טריפות ושרצים ,
המענ למה בנושא הגט המדינה כל כל נרתמת לעזור כי מאוד חשוב לה דת ישראל שבכל נושא אחר תורת ישראל נרמסת ובזויה זו פרצופה של מדינת היהודים מה שרוצים עושים את התורה מתרגמים לכל מיני שפות ולכל מיני אינטרסים העיקר שרבבות מעמך ישראל יתבוללו כך תקום לה תקומת ישראל לפני בו הגואל שמי יודע מי הוא יהיה משיח צדקנו או משחית חדש שעשה סדר כמו היטלר ימ''ש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
כמה נשים גרושות הם לא גרושות באמת ה' ירחם, ואיה העושק שלא מפעילים  
מנחם 13:41 15/06/2017

סנקציות משום סוג כנגד סרבניות גט.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
לא ראיתי שום התיחסות לסרבניות גט במשך שנים. (ל”ת)
 13:41 15/06/2017
3
 
אין לאנשים בחוץ מושג איך הסרבנים החרדיים חוגגים במעשיהו  
אחת שיודעת 13:45 15/06/2017

יש שם קבוצה ענקית. חסידים, ליטאים, ספרדים - מנוולים מכל הצבעים.
א וכמובן - פטורים מתשלום מזונות על כל יום שהם שם.
אי אני יודעת?
מ שפוחד להיות בכלא - נתן גט עוד קודם. מי שנכנס לשם - שנים על שנים הוא נמצא שם ולא מזיז לו.
או עכשיו, כשיהיה פחות נעים, יתחילו לגאול את האומללות מיסוריהן.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
ההליכים הפלילים תמיד יהיו רק נגד גברים! (ל”ת)
דוד 13:51 15/06/2017
5
 
לא נגד הסרבניות , אפילו שהן יותר,לפי הרבנות (ל”ת)
 14:03 15/06/2017
6
 
מתי יגיע היום  
איש 14:25 15/06/2017

מתי יגיע היום בו יפסיקו רק להתעסק בכיצד להתאכזר לגברים במדינה הזו ויתחילו להפעיל סנקציות על נשים שמפרות את הסדרי הראיה ומנתקות את ילדים מאביהם?!?! אותם דיינים יתחילו באמת לדאוג לילדים ולא רק לכבוד שלהם עצמם?!?!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
דבר לא יעזור הגט לא יהיה גט האשה פסולת חיתון  
 15:16 15/06/2017

הגט יהיה גט מעושה
תהיה אסורה להינשא בשנית
ירבו ממזרים בישראל

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
האם כותבי התגובות כאן הינם מחשיבים עצמם ליראי שמים וחרדים לדבר השם?  
מיכל 14:01 16/06/2017

כמה רוע לב ומידות מושחטות צריכות להיות לאדם סרבן גט וכמה רוע צריך להיות לאלה שמגבים אותו. מזלינו שלא אתם אלה שיושבים בבית הדין.
צעד מעולה לכל הדעות. הגיע הזמן לטפל בכל המאמללים למיניהם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
     אכן, צריך לשחוט את ה''מושחטות  
 22:55 24/06/2017

כמה רוע לב צריך בשביל להיות פמיניסטית פסיכופטית?
בכמה כוח ואורך נשימה צריך להתאזר מי של"ע נפל בחלקו להתמודד עם אחת מהמנוולות הללו?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו