close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
17.03.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

מנכ"ל האוצר: "בלי טיפול נכון - שיעור האבטלה בישראל יהיו כמו אצל החרדים"

שי באב"ד בכנס אלי הורביץ לחברה וכלכלה: "המפעלים שלנו לא מספיק מתועשים, כוח האדם שלנו לא מספיק מיומן והתעשייה המסורתית נהיית פה פחות איכותית"

7
הדפס
מנכ
מנכ"ל האוצר שי באבד, צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"מאז 2011 הגידול ביצוא של ישראל מצטמצם לעומת מה שקורה בסחר העולמי. המפעלים שלנו לא מספיק מתועשים, כוח האדם שלנו לא מספיק מיומן, התעשייה המסורתית נהיית פה פחות איכותית והיצוא שלנו הולך וקטן", כך אמר מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד בכנס אלי הורביץ לחברה וכלכלה (לשעבר קיסריה) שנערך היום במלון מצודת דוד שבירושלים.

"המצב הזה חובר לכך שכשמדברים על שיעור ההשתתפות בכח העבודה הישראלי, ומביטים על המבנה הדמוגרפי של האוכלוסיה - ילדי כיתה א' היום מורכבים מ-50% מהילדים שהם ערבים וחרדים - ואם לא נטפל בשאלה איך מכשירים אותם נכון לשוק התעסוקה, נמצא עצמנו בבעיה משמעתית - עם אותם נתוני אבטלה בכלל האוכלוסיה - ששוררים בשתי האוכלוסיות האלו", ציין באב"ד.

עוד אמר מנכ"ל משרד האוצר כי "בהקשר הזה הטיפול בבעיה צריך לעבור דרך נושא ההכשרה הטכנולוגית בישראל שלוקה בחסר המסלול האלטרנטיבי של מכללות טכנולוגיות הכמעט ולא קיים בישראל. ההשכלה הטכנולוגית מתוקצבת בישראל ב-250 מליון שקל לעומת 3 מיליארד שקל שמוקצים למל"ג. זה לעג לרש.

"בנוסף יש בעיה של המיתוג של התחום הזה. וכל זה למרות שלא ברור כמה עוד עורך דין או רואה חשבון מוסיפים בפריון למשק יותר מאשר טכנאי. ואני אומר לא ברור רק כי אני לא רוצה להעליב. ההכשרות הטכנולוגיות שאנו עושים היום הן לא מספיק טובות. המכללות הטכנולוגיות הן לא רק צורך של המשק בבעלי מקצוע. הכשרות כאלו גם יתנו מענה לצרכים הדמוגרפיים של מדינת ישראל.

"תפוס את אותו חרדי נתמך קצבאות בגיל 19 - ותגיד לו כנס לשנתיים של קורס במכון טכנולוגי מתקדם, נלמד אותך ובמקביל תעשה השתלמות בטבע או חברה טכנולוגית אחרת. אחרי שנתיים תשאל עצמך השאלה - 'יש לך 3 ילדים והאם אתה מעדיף לחיות איתם על קצבאות תחת לקו העוני - או להגיע לשכר הממוצע במשק עם המשרות שפתוחות בפניך אחרי ההכשרה שצברת'. חלק מהתהליכים האלו הוא לשכנע ההורים מגיל 6 לשלוח את הילדים למסלולים בהם יש לימודי ליבה - וברגע שהתהליכים יתחילו לגבי מבוגרים זה ידחוף גם את הילדים".

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
עוד אחד...  
חכמה בינה ודעת 12:17 19/06/2017

קודם כל תתחיל לתגמל מעסיקים על מנת שיעסיקו חרדים וערבים אחר כך תבוא לאוכלוסיות אלו בתלונות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
יש אתגרים לאומיים לליכוד (ל”ת)
פלאי הכלכלה של נתניהו? 12:53 19/06/2017
2
 
חלומות באספמיה.  
שריר 13:07 19/06/2017

הרבנים רוצים חסידים בורים ועמי ארצות, גפני דרעי רוצים חרדים שרק יחיו מקצבאות שהם דואגים להם כי החרדים לא זכו, לכן נעשית להם התורה סם המוות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
בורות- אחוז החרדים נתמכי קיצבה הינם כמו האחוז שקיים באוכלוסיה הכללית (ל”ת)
 13:16 19/06/2017
4
 
מדוע עובדי ה' חשובים מהעובדים במפעלים?  
שריר 13:19 19/06/2017

העובדים במפעלים מקיימים את המדינה, עובדי ה' מקיימים את העולם, והמדינה חלק מהעולם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
טוב יעשה שי  
 13:50 19/06/2017

אם לפני שהוא זורק נתונים לחלל שיבדוק את אחוזי האבטלה באלעד, במודיעין עילית ובביתר עילית - מול הוד השרון, מצפה רמון, דימונה ונתניה - ואחר כך יראה את ידענותו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
מנסה לחלן אותנו  
יהודה 13:57 19/06/2017

למה שיהודי לא יהיה תלמיד חכם יודע שס

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7