close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
24.04.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

קורע לב: רעייתו של נתן חג'אני הנעדר בכינרת: "בוכה ונקרעת מול המים"

שנים לאחר שאביה טבע למוות מול עיניה, בעלה של מור חג'אני, בן למשפחה חרדית מבני ברק, טבע בשישי האחרון, שלושה חודשים לאחר שנישאו ומוגדר כנעדר. בני המשפחה טוענים כי החיפושים לא נערכים כראוי - אך בדיקת 'בחדרי חרדים' מגלה אחרת | תיעוד וידאו מהחיפושים מתחת למים

11
הדפס

ביום שישי האחרון, שעות לפני כניסת השבת, נתן חג'אני בן ה-24, יצא עם בני משפחה וחברים לשוט בכנרת. בשלב מסויים, כאשר הם רחוקים מאות מטרים מהחוף, נתן ושניים מחבריו יצאו מהסירה והחלו לשחות. לאחר זמן מה, נעלם נתן, מעיני אשתו וחבריו. "בעלי לא החזיק מעמד וטבע מול העיניים שלי" כותבת אשתו, לה נישא רק לפני כשלושה חודשים.

זמן קצר לאחר שדווח למשטרה על היעדרו של נתן, השיטור הימי, החל מיד לערוך סריקות במי הכנרת, כאשר במקביל נערכות סריקות על ידי פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב בשטחים הסמוכים. הבוקר, ביום הרביעי לחיפושים, הצטרפה גם יחידת הצוללנים של זק"א למאמצי החיפוש, זאת יממה לאחר שצוות חייל הים החל ליטול חלק בחיפושים.

"המשטרה לא עוזרת בכלום ולא עושה כלום. אני יושבת מול הכנרת חסרת אונים, בוכה ונקרעת שבעלי פה מולי בתוך המים - ואף אחד לא עושה כלום בשביל להחזיר לי אותו" כתבה הבוקר מור חג'אני בפוסט מצמרר בפייסבוק.חמות הנעדר: "היא ראתה את אבא שלה טובע. איך שהתחתנה היא ראתה את בעלה טובע"

היא הוסיפה ותיארה בפוסט: "איבדתי את אבא שלי בגיל קטן בבריכה, הוא טבע לי מול הפנים - ועכשיו בפעם השנייה אני עוברת את אותו הסיוט עם בעלי הטרי אהבת חיי. התחתנו לפני 3 חודשים, הלב שלי נשבר לחתיכות והדמעות לא מפסיקות לרדת!", וביקשה סיוע בחיפושים "תתפללו לנס לנתן בן יונה שיחזור אלי".

הפוסט המצמרר מדבר בעד עצמו. למרות האשמותיה, כי לא נעשים מאמצים מספיקים כדי לאתר את בעלה, מובנים, כי נכתבו מלב שבור ודואג, לאחר ארבעה ימים שהיא שוהה במקום חסרת אונים. עם זאת מבדיקת 'בחדרי חרדים' עולה, כי המשטרה עושה את המירב כדי למצוא את הבעל נתן, תוך סיכונים ותנאים לא נעימים כלל, ומניסיון העבר, לא בהכרח כי תגבור אנשי החיפוש יועילו לאיתור הנעדר חי, בריא ושלם.

חיים אוטמזגין, מפקד היחידות המיוחדות של זק"א, שנמצא כעת בשטח החיפושים יחד עם יחידת הצוללנים המשטרתית, אומר ל'בחדרי חרדים' כי, מחד יש פעילות אך מאידך זה נראה ריק. "צריך להבין, הפעילות נעשית בצורה מסודרת ומאורגנת. אי אפשר להביא לפה מיליון אנשים שיחפשו, זה רק יקשה על המשימה, זה יזהם את המים". ונסביר, היות וישנה שכבה עבה של אבק בקרקעית הים בעומק של כ-20 מטרים קשה להגיע לשם גם בשל זיהום חמור וגם שבל ראות לקוייה, לצורך כך נדרשים צוללנים מומחים ומוכשרים במיוחד, מהם יש בנמצא רק בודדים.

פעילות הכוחות בחיפושים ואת עבודת מתנדבי יחידת הצוללים של משטרת ישראל בעומק הימה

לדבריו, "כל צולל שנכנס למים ו/או נמצא באיזור המשוער של הנעדר, הוא יכסה אותו ויזהם את השטח. צריך לעשות את הצלילה בצורה מאוד מושכלת, עם אנשים שיש להם ניסיון בחיפוש, שיודעים לרחף, שלא נוגעים בקרקעית ועוד". אוטמזגין מוסיף עוד, כי "יש חומרים מסוכנים שיוצאים מקרקעית הים, שזה מגביל את זמן השהות של הצוללים במים. "אתמול היו אנשים בקרקעית במשך ארבע וחמש שעות ברצף, היום הם יכנסו שוב" - מבחוץ זה נראה שאפשר לעשות יותר, אבל עם הכוח האדם שיש עכשיו אנחנו עושים את המקסימום".

לגבי הטענה למה לא עושים שימוש כרגע ב'סונאר' - טכנולוגיה לאיתור עצמים באמצעות גלי קול, משיב אוטמזגין "סונאר זה לא כמו מחבת שמוציאים מהארון ועושים חביתה, זה משהו מאוד מורכב, צריך להתאים תוכנה וחומרה שתתאים למי הכנרת, היות וזה בדרך כלל עובד בים המלח. אז נכון שלא רואים כעת בעין את הסונאר, אבל אני יודע בוודאות שעובדים כרגע להתאים את הסונאר למשימה. פעילות של 4-5 שעות של הסונאר - זה מה שצוללים עושים בדרך כלל בארבעה ובחמישה ימים. זה לא מספיק שמביאים אותו מאשדוד לכנרת, פורש אותו וגילית את הנעדר".

לסיכום אומר אוטמזגין, "אלה שרואים שאפשר לעשות יותר, צודקים. אלה שעושים ואומרים אנחנו לא יכולים לעשות יותר, גם צודקים". האם במידה ויגבירו את כמות הצוות המחפש, זה יהיה יותר קל? האיתור יהיה מהיר יותר? אוטמזגין אומר חד משמעית "לא". לדבריו "כוח האדם שיש כרגע, זה הכוח הנכון".

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד לנטען משטרת ישראל מפעילה את כלל האמצעים הטכנולוגים והיחידות המקצועיות לטיפול באירוע מצער זה, מרגע קבלת הדיווח ביום שישי ועד לרגעים אלו פועלים עשרות שוטרים ומתנדבים ביום ובלילה, בים, באוויר וביבשה בניסיון לאתר את הנעדר בפרק הזמן הקצר ביותר. אנו נמשיך לפעול בכל שעה עם כלל הכוחות והאמצעים עד לאיתורו של הנעדר על מנת להקל ולו במעט על סבלה של המשפחה".

עוד בנושא:
חשש לחייו של צעיר מפ"ת שטבע בכנרת

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
למה לא הולכים לרב קנייבסקי.  
שריר 14:03 19/06/2017

נעדרים רבים נמצאו על ידו כאשר באו אליו עם מפה, והראה להם מיד היכן הוא נמצא.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     צודק,אולי תעשה את זה (ל”ת)
ללי 21:22 19/06/2017
 
כפויית טובה  
משה 15:10 19/06/2017

"המשטרה לא עוזרת בכלום ולא עושה כלום....
אבל: קצר לאחר שדווח למשטרה על היעדרו של נתן, השיטור הימי החל מיד לערוך סריקות במי הכנרת, כאשר במקביל נערכות סריקות על ידי פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב בשטחים הסמוכים. הבוקר, ביום הרביעי לחיפושים, הצטרפה גם יחידת הצוללנים של זק"א למאמצי החיפוש, זאת יממה לאחר שצוות חייל הים החל ליטול חלק בחיפושים. מתוך צער, אבל לפחות לוודא לפני שמפרסמים <

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     אתה לא מתבייש ככה לומר עליה אתה לא מבין מה עובר עליה ושלא תבין אף פעם  (ל”ת)
ללי 21:16 19/06/2017
 
איפה הרב קוק (ל”ת)
אבי 15:55 19/06/2017
3
 
טבע בים  
Dave 15:59 19/06/2017

רק טענות יש למה ביכלל להיכנס לים הרי אין עונה אחת שאין קורבנות ורק לםני חודשיים קברו שלושה צעירים עם אותו סיפור לדעתי אסור לחפס אחרי אנשים ולסכן עוד אנשים מי שהחיים שלו לא כל כך חשובים שישארו במים למה לסכן אנשים ולמה לבזבז משאבים כה גדולים על חיות כאילו הם בגדר של חיות הצלה עבור מיקרים כגון ספינה או שיטפון אבל לא לחיות כאילו רק היתחתןצלפנ שלושה חודשים ולא איכפת לו מה יהיה התוצאות העיקר הוא היה צריך ים ואנו משלמי המיסים צריכים לממן פושע כזה למה עם כל הצער זה האמת הולכים לים כדי ליראות.את הים לא כדי לישחות מי שרוצה לישחות דילך לבריכה עם מציל לא בים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
     במקום להתפלל אתה חופר מה טוב ומה לא תתבייש (ל”ת)
חצוף 19:37 19/06/2017
 
עצוב  
יהודי 16:34 19/06/2017

ה' ירחם ממש קורע לב הלואי שיהיה נס בעזה"

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
אנא ה' הושיעה נא! (ל”ת)
 17:32 19/06/2017
6
 
מפחיד להתחתן איתה....איזה מזל...מסכנה לא עלינו (ל”ת)
מיקי 21:18 19/06/2017
7
 
מגעיל-למה מפחיד להיתחתן איתה?-בעלה נכנס מרצונו למים במקום מסוכן  
תגובה דוחה 01:40 20/06/2017

היא לא קשורה לזה.
ה עם אביה לא ברור מה היה שם-אבל זה אבא שלה, וזה לא בעלה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8