close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
17.03.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

מקומם • ח"כ אשר חשף: 110 מיליון ש"ח הוחזרו מהמעונות לאוצר

במהלך דיון בכנסת חשף ח"כ יעקב אשר כי 110 מיליון שקלים מתקציבי מעונות לא מנוצלים הוחזרו למשרד האוצר במקום למימון משפחתונים • "אנו נלחמים מזה קרוב לשנתיים מול משרד האוצר לקבלת תוספת תקציבית לבניית משפחתונים והיום מתברר כי יש תקציב מיותר הכספים חוזרים לקופה הכללית של משרד האוצר" הזדעק אשר

3
הדפס
יעקב אשר. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
יעקב אשר. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הוועדה לקידום מעמד האישה דנה היום (ב') במעקב אחר יישום בינוי מעונות היום, במהלך הדיון הציגו נציגי משרד הרווחה כי בתוכנית הבינוי של השנים 2014-2016 הוקצו 910 מיליון שקלים לבינוי מוענות יום חדשים, עם זאת חלק מהתקציב לא נוצל בשל כך שהרשויות המקומיות לא השלימו את הליכי האישור לקבלת התקצוב.

ח"כ יעקב אשר ביקש לברר לאן מופנה ייתרת התקציב הלא מנוצל והאם ניתן לנייד את התקציב לבינוי מעונות בערים אחרות בהם יש מחסור במוענות יום.

נציגת משרד האוצר השיבה כי מדובר ב110 מיליון שקלים שלא נוצלו בתקציב וייתרת הכספים הוחזרה לקופה הכללית של משרד האוצר ללא ייעוד ספציפי.

ח"כ יעקב אשר הזדעק כיצד מצד אחד יש חוסר גדול במעונות ובמשפחתונים המהווה חסם לאימהות רבות ליציאה לעבודה ומאידך יש תקציב ייעודי המיועד למטרה זו שמוחזר לקופה הכללית של משרד האוצר, "תקציב המשפחתונים לא עודכן מזה כ-5 שנים ועקב הגידול הטבעי יש צורך בהקמת מאות משפחתונים חדשים בעלות של כ-40 מיליון שקלים, אנו נלחמים מזה קרוב לשנתיים מול משרד האוצר לקבלת תוספת תקציבית לבניית משפחתונים בהתאם לצרכים והיום מתברר כי יש תקציב מיותר ובמקום לנצל אותו להקמת משפחתונים חדשים שביכולתם להשלים את הפער החסר במעונות ולתת מענה מהיר שכן זה לא מצריך בינוי כיתות ולא הקצאת קרקע, הכספים חוזרים לקופה הכללית של משרד האוצר" אמר ח"כ אשר.

ח"כ אשר המשיך: "מדיניות הממשלה לעודד תעסוקה במגזר החרדי במגזר הערבי ובאוכלוסיות מוחלשות ואחד החסמים המרכזיים זה העדר מסגרות לידיי האימהות העובדות ומשרד האוצר טוען שאין לו תקציב למשפחתונים חדשים בהתאם לצרכים, והיום אנו שומעים בוועדה כי יש עודפי תקציב לא מנוצלים, מדוע למשרד האוצר אין את היושרה לומר כי יש תקציב לא מנוצל שניתן לייעד אותו להקמת משפחתונים, ובכך לצמצם את המחסור הגדול הקיים במסגרות לגיל הרך, מחסור שרק יגדל עם הגידול הטבעי ועם העובדה שיש רשויות מקומיות שלא מיישמות את בינוי המעונות בשל בעיות אובייקטיביות שהקשו עליהם להשלים את הליכי התקצוב כגון, מחסור בשטחי ציבור או העדר תוכנית מתאר מתאימה וזה אומר שהולך להיות חוסר גדול באותם מקמות במוענות בשנים הקרובות".

ח"כ אשר ביקש מיו"ר הוועדה לכלול בהחלטות הוועדה קריאה למשרד האוצר "לייעד כספי בינוי מעונות יום לא מנוצלים לבניית מעונות במקומות בהם יש בהם צורך ועד לבינוי מעונות חדשים יש להפריש מידית מהתקציב הלא מנוצל כספים להקמת משפחתונים חדשים, כשהמשפחתונים מהווים פתרון מהיר שלא דורש בינוי ומשאבים גדולים ומסגרות אלו מבוקשות ע"י אימהות עובדות שרואות במשפחתונים מסגרת הולמת לשמירה על ילדיהם" סיים ח"כ אשר.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
מעונות  
אמא 18:28 19/06/2017

אני המומה ! אני עובדת במעון 9 שעות ביום עבודה מתישה וקשה מאד במסירות נפש כאשר ההנהלה מסרבת לשלם יותר משכר מינימום! וכך זה כאן בביתר בכל המעונות! והנה יש עודפים כימאיזו חילונית תסכים לעבוד תמורת 27 שקל לשעה עבודה מ. 7.00 בבוקר עד אחרי 4.00, החוצפה והניצול כאן הם נוראאים??? בבקשה שיתערבו חברי כנסת לשלם כראוי ולהפסיק את הניצול הנוראי הזה!!!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
מעון  
אם 18:43 19/06/2017

אולי תחליטו שם באוצר להגדיל למטפלות את שכר המינימום? אני עובדת קשה במעון ומגיעה הביתה מותשת עם משכורת לעג לרש? זוהי בושה למדינת ישראל איפה ליצמן וגפני וכולכם ? למה תשתקו? האוצר מקציב שכר נורמלי ואילו במעונות משלמים למטפלות פרוטות????

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     יקירתי, עם כל הצער הכסף הזה מיועד לבניית מעונות ששייכים לתמ"ת וכן לסבסוד להורים שזכאים לכך.  
אני 20:32 20/06/2017

התשלום למטפלות הוא שכר מינימום כיון שאין צורך בתעודה ובמס' שנות לימוד.
ל צריך לעלות את שכר המינימום, אולי אפשר לבקש ממשרד החינוך לסבסד את המשכורת כי אכן העבודה היא לא קלה....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו