close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
19.02.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

האיר פני המזרח: עולם התורה הספרדי מסכם רישום לישיבות

ישיבה לבני עשירי מקסיקו, ישיבה שמקבלת רק עשרה תלמידים, וישיבה שמתעקשת על לימוד בנוסח ספרדי | אחרי הישיבות הליטאיות, הגיע תורן של הישיבות הספרדיות: משה ויסברג מסכם את הרישום, שמות הבוחנים והשינויים בעולם הישיבות הספרדי

113
הדפס
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

עם גמר עונת הרישום בעולם הישיבות הספרדי, 'בחדרי חרדים' בפרויקט מיוחד עם השינויים והמינויים החדשים, יחד עם המספרים הסופיים בישיבות הספרדיות.

לראשונה יצאנו לשטח בשיתוף רשמים רבים, כדי לחזות מקרוב בייחודיות שיש בכל ישיבה וישיבה, וגילינו עולם תורה ענק, עולם שלם שלא נופל בכי הוא זה מהישיבות האשכנזיות.

ציבור בני התורה הספרדים בשנים האחרונות הלך וגדל למאות ואלפים, כאשר השנה יותר מ-3650 בחורים ספרדים עולים לישיבות גדולות והן גדלות ומתרחבות באיכות ובכמות.

מן הראוי להדגיש כי באופן כללי דפוסי עבודת הרישום של הישיבות הספרדיות דומים מאד לדפוסי עבודת ה'ליטאיות' אם כי יש הבדלים מועטים. לדוגמא, בישיבות הליטאיות ישנם גורמים רבים שבוחשים בסביבתו של כל בחור לאן יהיו מועדות פניו בשערי חודש אלול, בין הגורמים הללו ניתן למנות את הוריו, צוות הישיבה קטנה, דודים, אחים, מכרים 'מבינים' בישיבות, והדרך היא ארוכה ומסועפת, לעומת זאת בקרב בני הישיבות הספרדיות, על פי רוב המשא ומתן וההדברות תהיה בין שני אנשים: ראש הישיבה הקטנה ומולו ראש הישיבה הגדולה. כמובן שהכול יתנהל תוך כדי עדכון וסנכרון עם הבחור ואביו, אך לא יהיו מעורבים נוספים בדרכו של בחור, מצב זה גורם לתועלת אחת מרובה, שהרישום הספרדי מסתיים בתוך כמה ימים מהרגע שהוא מתחיל, ובוודאי שיש בזה ברכה מרובה.

רישום מאוחר
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

תוצאה נוספת של העובדה הנ"ל היא שבעוד שבשנים העבר הרישום הספרדי היה מתנהל מוקדם יותר, דווקא בשנים האחרונות הרישום הספרדי מתאחר יותר מאשר הישיבות הליטאיות, זאת משום יכולת השליטה במצב הקיים אצל ראשי הישיבות הספרדיות, ואפשרותם לניווט התקופה על פי התועלת שתהיה לבני הישיבות.

כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', בשנה זו התקיימו אסיפות חירום וכינוסי הסברה בקרב ראשי הישיבות הספרדיות, על הסכנה בבחינות המוקדמות לישיבות הליטאיות, מאחר ובחורי הישיבות מתחילים את חופשת 'בין הזמנים' חודש לפני המועד הרגיל – תשעה באב, ובכך נהרס כל המצב הרוחני של שיעור ג' בישיבות הקטנות, וגם הבחורים עלולים לרדת ברוחניות חס וחלילה. אשר על כן הוחלט פה אחד, לערוך השנה את הבחינות בישיבות הספרדיות, החל מתאריך י"ח תמוז, ואכן הסכם זה עמד השנה בתוקפו למעט מקרים יוצאים מן הכלל, ולמעט גם את הבחורים הספרדים שנבחנים לישיבות הליטאיות.

אך בשנים האחרונות בולטת התופעה המרשימה של סלתה ושמנה של בחירי הישיבות הספרדיות המעדיפים לכתחילא ללכת לישיבה ספרדית ואינם נגשים לזה באופן של דיעבד, אלא אפילו אם יציעו להם ישיבה אשכנזית טובה הם יעדיפו את הספרדית, הנתון הזה הוא פרי עמל של שנים שבו נבנה על ידי ענקי התורה הספרדים, מערך ישיבות גדולות בהיקף עתיר מימדים, הנותן לכל בחור אפשרות לבחור עבורו את המקום הטוב עבורו, והיכלות להתאים סגנון בחור מסוים לאופי ישיבה מסוימת גורם לכך שלכל בחור ספרדי יש כתובת מתאימה להפליא בישיבה ספרדי ואינו צריך להזדקק לטובותיהם של הישיבות האשכנזיות.

כך גם, נבנה בתוך מערך הישיבות הללו, פערי מעמדות ויש את הישיבות השורה הראשונה והישיבות השורה השניה, הישיבות הפתוחות, הישיבות הצדיקות (לבחורים המכונים צולי"ם מ.ו.), הישיבות עם משטר והישיבות שאינם עם משטר.

חשוב לציין, אומרים הרשמים הספרדים, שאין דבר כזה "ישיבה טובה" "וישיבה פחות טובה", כל ישיבה טובה, תלוי למי.

אך כמו בכל שנה בחור חשוב יעדיף ללכת למקום יוקרתי ונחשב ששמו יצא לפניו, על פי נתוני הביקוש בישיבות הקטנות ישנם לפחות ארבע ישיבות יוקרתיות ומבוקשות לכל הדעות א. "מאור התורה (הרב אברהם סאלים)". ב. "יסודות התורה (הרב לב)" ג. "דעת חיים (הרב ביטאן)" ד. "אוהל יוסף (הרב עובדיה יוסף)" כמו כן ישנם ישיבות נוספות כדוגמת: 'באר התלמוד' (הרב חנוך כהן) "בית שמעיה (הרב אנגלנדר)". יסודות (הרב זיאת) "רכסים (הרב סופר)" ו"אש התלמוד (הרב לסרי)", הנחשבות גם הם בעשירייה הפותחת.

רשימת הישיבות לפי סדר א' ב'
ישיבת אהל יוסף ברמות
ישיבת אהל יוסף ברמות

• ישיבת 'אהל יוסף' - הנמצאת כעת בשכונת רמות 06 בירושלים, שנפתחה בשנים האחרונות בראשות הגאון רבי עובדיה יוסף ורבי דב טורק, תפסה תאוצה והיא מהישיבות המבוקשות ביותר כיום, בזכות הצוות המצויין והמנוסה שזכתה בו הישיבה, הר"מים הם הגאונים הרב חנניה קדוש, הרב אייל שמריהו והרב אריאל מייארא. השנה זכתה הישיבה שמאות רבות של בחורים התדפקו על שעריה, כשהם עוברים בדיקה מקיפה ומדוקדקת על ידי הבוחנים ראשי הישיבה והרה"ג רבי יוסף עבאדי. למרות הלחץ האדיר של מאות הבחורים כאמור, בהוראת גדולי ישראל התקבלו לישיבה רק שישים בחורים.

• ישיבת 'אוצרות התורה' בבני ברק - התקבלו לשיעור א' 30 בחורים מחוסר מקום הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי יעקב שהרבני והמשגיח הגאון רבי ישראל מאיר פדידה, וכן הר"מים הגאון רבי מרדכי בונים זילברברג, רבה של שכונת שיכון ה' בבני ברק והגאון רבי יהודה כהן.

מדיניות הישיבה היא לא להעסיק רשם. למרות שמופעלים על הישיבה לחצים רבים לקבלת בחורים נוספים אך עקב מחסור חמור במקום החליטה הנהלת הישיבה לבנות בגג הישיבה קומה נוספת.

• ישיבת 'אור אליצור' בקרית הרצוג בבני ברק - בראשות הגאון רבי מסעוד בן שמעון.‏ התקבלו השנה 34 בחורים לשיעור א', הבוחנים הם הרבנים עזרא בן שמעון והרב יוסף חיים סויסה.

• ישיבת 'אור ברוך' נחלה הצלחה גדולה ברישום בשנה זו, באופן חסר תקדים, כאשר נבחנו על מנת להתקבל לישיבה מעל שלוש מאות בחורים, כאשר מתוכם נבררו בקפידה חמישים בחורים בני עליה מובחרים, מטובי הישיבות הקטנות בארץ הקודש. הבוחנים בישיבה הם הרבנים הגדולים הגאון רבי שמעון כהן והגאון רבי יצחק קיאלי, כאשר הבחורים שעוברים את שלב הבחינה הראשון אצל הרבנים עוברים לבחינה ולראיון אצל ראש הישיבה הגאון רבי רפאל ברוך טולידנו.

יצוין כי שנה זו היא שנת האבל הראשונה על פטירת ראש הישיבה המנוח הגאון רבי גבריאל טולידנו זצ"ל וזו השנה הראשונה בה הוכתר בנו הגאון רבי רפאל ברוך טולידנו להמשיך ולהנהיג את הישיבה בדרכו של אביו. כראש הישיבה זוכה רבי רפאל ברוך לאמון רב בקרב ראשי הישיבות לצעירים אשר נותנים בו אמון מוחלט בהנהגת הישיבה.

• ישיבת 'אור לציון' - בשכונת גוש 80 בירושלים, התקבלו לשיעור א' 74 בחורים, הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי אליהו אבא שאול, הגאון רבי צבי פרצוביץ המשמש כראש בקיאות בישיבה אחר הצהריים והגאון רבי ישי רואי - ר"מ שיעור א'.

• ישיבת 'אמיתה של תורה' השוכנת בשכונת בית וגן בירושלים ונפתחה בשנה שעברה בהכוונת הגראי"ל שטינמן והגר"ח קנייבסקי ועומדת בראשות הגאון רבי רדי יאיר עיני - אשר שמו יצא בעולם הישיבות בכוחו המיוחד בהעמדת תלמידים. הישיבה מציינת שנה לפתיחתה. בהוראתו של הגראי"ל שטיינמן הישיבה עבדה בלי שום רשמים, כמו בשנה שעברה. רק על ידי תלמידים של הרב עיני מהעבר, לזמן אלול התקבלו לשיעור א' 50 בחורים. בישיבה לא יהיה קיבוץ רק כולל של אברכים צעירים.

ישיבה לבני הנגידים
ישיבת אש התלמוד בכותל. צילום: קובי הר צבי
ישיבת אש התלמוד בכותל. צילום: קובי הר צבי

• ישיבת 'ארחות מאיר' - בשכונת בית וגן בירושלים שהוקמה לפני שש שנים תופסת מקום של כבוד בכותל המזרח בעולם התורה הספרדי התקבלו לשיעור א' 44 בחורים. הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי אלחנן שוימר והגאון רבי מאיר וקנין ששניהם ידם רב להם בניסיון ובחינוך שנים רבות.

הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת חברון מלווה את הישיבה מיום הקמתה וכן מוסר שיעורים כללים בכל שבועיים בישיבה. המשגיח הוא הרב בנימין רבינוביץ שעד השנה שימוש כנו"נ בישיבה. ובהוראת המשגיח הגאון הצדיק רבי דן סגל קיבל על עצמו את עול והאחריות ההשגחה. הרישום בניהולם של הרב שמואל ויצמן, והרב אברהם כהן.

• ישיבת 'אש התלמוד' - בשכונת הר נוף בירושלים, שנפתחה בקול רעש גדול לפני 6 שנים ועומדת בראשות הגר"י לסרי והגרא"מ וילנסקי. להלן המספרים: מתוך מאות המתדפקים על דלתות הישיבה התקבלו למבחן כמאה ושמונים בחורים בלבד ומתוכם התקבלו 56 בחורים בלבד השנה לראשונה התקבלו 6 בחורים ממקסיקו לישיבה, אשר הוריהם נמנים על מחזיקי התורה הגדולים בחו"ל הבוחנים: המבחנים הצטמצמו לשלושה ימים בלבד בהם בחנו ראשי הישיבה את הנבחנים עד השעות המאוחרות של הלילה אז התקיימה ישיבת צוות כשהתשובות מגיעות אל הבחורים בשעות הקטנות של הלילה.

לקראת שנה הבאה שכרה הישיבה קמפוס ענק בכניסה לשכונת הר נוף ובימים אלו מתבצעים בו שיפוצים נרחבים ובתוכם בניית היכל מפואר הכולל כ-400 מקומות ישיבה.

רק מ'בנין אב'
ראש ישיבת ברכת אפרים בכנס בוגרים. צילום: משה גולדשטיין
ראש ישיבת ברכת אפרים בכנס בוגרים. צילום: משה גולדשטיין

• ישיבת 'באר החכמה' - בבית שמש - המשמשת כסניף הספרדי של 'באר התורה' (גיל), שבשנה האחרונה הפכו לשכנים עם בואה של 'באר התורה' לשכון בעיר בית שמש, התקבלו 24 בחורים לשיעור א', הבוחן: ראש הישיבה הגאון רבי חגי קטן, הידוע בבהירותו המופלאה והנדירה.

• ישיבת 'באר התלמוד' בירושלים – (הקרויה בשם "יקירי") התקבלו לשיעור א' 110 בחורים, ועוד 24 בחורים לסניף הישיבה שנפתחה בנתיבות בזמן אלול לפני שנה. בישיבה שרבים נכספים להימנות על תלמדיה מציינים כי מדובר ברישום הגדול ביותר של הישיבה מאז הוקמה, כידוע לישיבה זו יש גם ישיבה קטנה (שנחשבת לשורה ראשונה בירושלים) השתוקקות של כל בחור 'מיקירי הקטנה' זה להגיע למקום הנכסף "באר התלמוד" כך שישבה זו בוררת כמו אורז כל בחור שנרשם אליה. הבוחנים: הרמי"ם הגאון רבי יצחק לארש והגאון רבי דוד אלבז, לאחר מכן נכנסים לבחינה בעמקות העיון אצל ראש הישיבה הגאון רבי חנוך כהן בנו של ראש המוסדות הגאון רבי יהודה כהן, המראיין המשגיח הגאון רבי אליהו אהרן.

דגש מיוחד היה השנה על בחירת הבחורים לסניף הישיבה בנתיבות, שלראשונה נפתח השנה שיעור א' בסניף שנחל הצלחה גדולה והישיבה תמנה בשנה הבאה מאה בחורים לצד התרחבות צוות הישיבה.

• ישיבת 'באר יצחק' בטלז סטון - התקבלו לשיעור א' 70 בחורים. הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי מנשה תופיק אביעזרי והמשגיח הגאון רבי דוד פלג.

• ישיבת 'בית הלוי' בראש העין נרשמה הצלחה מיוחדת הבוחנים: הרב שר שלום יחיא והרב יניב ביטון והמראיין הוא המשגיח הרב איתיאל עזרא. כיום הישיבה מונה 120 בחורים לאחר שנפתחה לפני חמש שנים. ראש ומייסד הישיבה הוא הגאון הרב אבנר עפג'ין שמוסר גם שיחות בישיבה ומעורה עם הבחורים, השנה התקבלו לשיעור א' - 52 בחורים מצוינים.

• ישיבת 'בית שמעיה' בבני ברק - התקבלו לשיעור א' 110 בחורים, הרבנים הבוחנים: הגאונים רבי נתנאל גליק ורבי דוד בן שמעון. המראיין: הגאון רבי אהרון אנגלנדר, כשלאחר מכן מוסר הנבחן חבורה אצל ראש הישיבה הגאון רבי שלמה אנגלנדר כפי הנראה הישיבה תיפתח השנה שלושה שיעורים לשיעור א' .

• ישיבת 'בנין אב' בירושלים שבראשות הגאון רבי דוד אברהם, הרישום הינו יחיד מסוגו בישיבות הגדולות, באשר הישיבה מסרבת בכל תוקף לקבל בחורים מכלל מהישיבות הקטנות, אלא אך ורק מהישיבה לצעירים בנין אב, בכל שנה מתקבלים כעשרה בחורים בדיוק, שממשיכים ללא בחינה לישיבה הגדולה.

• ישיבת 'ברית יעקב' בשכונת בית וגן בירושלים - התקבלו לשיעור א' 50 בחורים. בישיבה זו יש דגש מיוחד על הופעה והנהגה של בן תורה, כאשר בכל לילי שבת יש את "השמוע'ס" הידוע מהגאון רבי שמואל טולדנו, שנמסר "בשפתיים דולקות" ממש, ובכך הדברים חודרים עמוק בקרב בני הישיבה, עד כדי שבחורים לא רוצים לצאת שבת הבית כי בכך יפספסו את לילות השבת. הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי יואל טולידנו, והגאון רבי שלמה כהן ר"מ בישיבה. המראיין: אחיו של ראש הישיבה הגאון רבי שמואל טולידנו.

• ישיבת 'ברכת אפרים' בבני ברק - התקבלו לשיעור א' 50 בחורים מצוינים. הישיבה נודעת בעיצוב ובניין קומתו הרוחנית של כל תלמיד ותלמיד הבא בשעריה והכל על פי דרכו והשקפתו של אבי הישיבות בדורות האחרונים מרן הרב שך זצ"ל. הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי בצלאל פנחסי, והר"מים הגאון רבי מאיר ויזמן והרב שמואל טולדנו.

זה לא תל אביב
ישיבת דרכי דוד בבית שמש. צילום: יעקב לדרמן
ישיבת דרכי דוד בבית שמש. צילום: יעקב לדרמן

• ישיבת 'דברי חיים' בבני ברק שנפתחה לפני כ-שלש שנים וכבר מונה כיום למעלה ממאה ועשרים בחורים עומדת בראשות הגאון רבי יעקב ויזמן הידוע בלמדנותו ובשיעוריו העמוקים והבהירים. הרמי"ם בישיבה הם הגאון רבי ישי טולדנו והגאון רבי יעקב פיינשטיין המשגיח בישיבה הגאון רבי יחיאל סלר, הנהגת הישיבה נותנת דגש מיוחד על רמה גבוהה אישית ולימודית וכן על ההתמדה ויראת השמים של הבחורים. עקב הביקוש הגבוה לישיבה, עושה הנהלת הישיבה סינון קפדני על מנת להגיע להתאמה של הבחורים לישיבה. למרות הלחץ הרב החליטה הנהלת הישיבה ששיעור א' יעמוד על שישים בחורים.

• ישיבת 'דרכי דוד' בבית שמש - התקבלו לשיעור א' 60 בחורים כשהישיבה תמנה בחודש אלול למעלה מ - 200 בחורים. הבוחנים: ראשי הישיבה הגאון רבי ינון שילוני, הגאון רבי אהרן חזן והמראיינים המשגיחים הגאון רבי יהושע עדס, הגאון רבי שאול מונק והגאון רבי יוסף לוי.

• ישיבת 'דעת חיים' בירושלים ממשיכה בעליה, בפרט אחר שראש הישיבה הגאון הרב ביטאן אירס את בתו עם אחד מבני הישיבה כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים' שודאי הדבר מוסיף כבוד ואימון מלא בישיבה. הבוחנים הם הגאון רבי ישי טולדנו והרב משה טפירו. המראיין הרב אליהו אלקיים. השיעור נסגר על 52 בחורים.

• ישיבת 'זוהר התורה' בירושלים – לא פותחת השנה לראשונה שיעור א' בהוראת ראש הישיבה הגאון רבי בצלאל טולדנו.

• ישיבת 'חזון עובדיה' בשכונת רוממה בירושלים - הישיבה שהוקמה לפני 44 שנה על ידי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל והייתה בראשותו ואחר כך בראשות בנו הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, התקבלו לשיעור א' כ50 בחורים. הבוחנים ראש הישיבה הגאון רבי רחמים יוסף, הגאון רבי שלמה לוי, והמשגיח הרב אריה נגר.

• ישיבת 'יסודות התורה' (הרב לב) הנמצאת בשכונת "הדר יוסף" בת"א - לתלמידי הישיבה זכורים דברי הגר"י אדלשטיין זצ"ל "הדר יוסף זה לא תל אביב", והישיבה רושמת השנה כמו בשנים שעברו הצלחת רישום בצורה מסחררת, כאשר ברוב הישיבות הספרדיות נלחמות ביניהם לבין עצמם להגיע לבחורים המצוינים שיתדפקו על שעריהם, ישיבה זו נמצאת במקום אחר לגמרי בהתמודדות מול הישיבות האשכנזיות הנחשבות ממש, עד כדי שניתן לראות בחור שמסתפק איפה יותר יגדל בפוניבז' או "ביסודות הרב לב".

לדברי המעורים ברישום בעולם התורה הספרדי הסיבה היא משום שישיבה זו מקנה דרך בלימוד ויש לה קבלות בהעמדת תלמידים למדנים ובעלי סברא ישרה. תנאי הקבלה לישיבה זו נוקשים במיוחד כך שלא להתקבל זה "פשוט" ומי שמתקבל זה "חידוש" ולא בכדי נחשבת ישיבה זו למקום היוקרתי והנחשב בכותל המזרח של עולם הישיבות. השנה התקבלו לשיעור א' 70 בחורים הבוחנים הם ראש הישיבה הגאון רבי ברוך צבי לב, הגאון רבי שרגא פישהוף, הגאון רבי יצחק צבי ויזמן, והגאון רבי ישראל חיים גפן בנו של הגאון רבי משה גפן זצ"ל.

• ישיבת יסודות - במושב יסודות שעל שמה היא קרויה. פתחה את זמן קיץ בטלטלה של ממש כאשר מנהלה הרוחני הוותיק פרש מתפקידו, ונכנס במקומו הגאון הרב שמעון זיאת רו"מ מוסדות שתילי זיתים, לנהל את הישיבה. השנה תקבלו לשיעור א' 56 בחורים, הבוחנים: הגאון רבי חנוך כהנים, הגאון רבי אברהם ישעיהו ויזמן וראיון אצל הרב צבי רבינוביץ.

ישיבת יסודות התורה בתל אביב. צילום: שלומי כהן
ישיבת יסודות התורה בתל אביב. צילום: שלומי כהן

• ישיבת 'כנסת שלום' שעברה לפני שלש שנים מבני ברק לבאר יעקב - הישיבה שקיימת כבר למעלה מ-30 שנה בראשותו של הרב אליהו רפול, מראשוני המקימים ישיבות לבני עדות המזרח בשיטת לימוד אשכנזית. הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי פנחס ברונפמן והגאון רבי עקיבא הרשטיין המשמש כמגיד שיעור בישיבה המראיין המשגיח רבי שלמה סאל. ושיעור א' נסגר השנה עם 36 בחורים.

• ישיבת 'כסא רחמים' בבני ברק שבנשיאות הגאון הרב מאיר מאזוז, ישיבה ששומרת על הדרך הספרדית האותנטית נודעת גם בחלק הגשמי שדואגת לרווחת התלמידים שלא יחסר מהם דבר. מתוך 120 שנבחנו - התקבלו 45 בחורים לשיעור א'. הבוחנים הם המשגיח הגאון רבי מיכאל סגרון, והר"מ הגאון רבי אהרון מאזוז.

• ישיבת 'לב אליהו' בראשות הגר"י זכריה, נכנסה למבנה החדש והמפואר, בשכונת רמת שלמה בירושלים, אשר אפשרה להנהלת הישיבה לקבל מספר כפול של בני עליה מתוך מאות המבקשים להימנות על תלמידיה ובס"ד התקבלו לשיעור א' למעלה מ-50 בחורים וזאת ללא התפשרות על רמתם הלימודית והרוחנית כפי שקבעו קברניטי הישיבה מיום היווסדה בישיבה מציינים את היתרון העצום בכך שאחראי הרישום הינו חלק מצוות הישיבה המכיר את אופי הבחורים לפני ולפנים ועל פי זה ממשיכים במתכונתה הייחודית של הישיבה, לשיעור א', הבוחנים הם ראש הישיבה הגאון רבי יעקב זכריה והגאון הרב אברהם דניאל ר"מ בישיבה. כמו כן בני הישיבה נרגשים לקראת תוספת כוח משמעותית לצוות רבני הישיבה בדמותו של הגר"מ שהרבאני בנו של הגאון רבי ראובן זצ"ל, אשר היה מחבב מאד את ראש הישיבה ומחותנו הגר"א דניאל.

• ישיבת 'מאור התורה' בירושלים - נחשבת מהישיבות הפותחות של עולם התורה הספרדי בראשות הגאון אברהם סאלים כאשר את השיעור כללי המרכזי מוסר במשך שנים רבות ראש ישיבת חברון הגאון רבי דוד כהן, בישיבה מקפידים על מסורת לא לקבל יותר מ-50 בחורים, לדברי הרשמים בעבר "אין במספר הזה איזה סוד שכך מקבלים בישיבה, אלא פשוט אין מקום וזה המקסימום האפשרי של הישיבה לקבל בחורים", הבוחנים בישיבה הם הגאון רבי יעקב שהרבני והגאון הרב זלבנסקי, והמראיין הוא המשגיח הרב אלגרבלי.

• ישיבת 'משכנות התורה' בבני-ברק - התקבלו לשיעור א' 50 בחורים. בישיבה זו ישנו שימת דגש במיוחד על האצילות והנכבדות של הבחור, ייחד עם רמתו הלימודית. הישיבה שזכתה לדורות של אברכים בני תורה והכל בזכות עיצבו ודרכו הייחודית של ראש הישיבה הגאון רבי אפרים כהן. הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי אפרים כהן, וכן רבני הישיבה הרב אליעזר אויערבך, הרב וולך והרב אליקים קורלנסקי.

• ישיבת 'נחלת דן' (סניף של ישיבת בית מדרש עליון, לבחורים ספרדים) הישיבה נקראת על שמו של הגאון רבי דן אונגרישר זצ"ל ראש הישיבה במונסי, אביו של ראש ישיבת בית מדרש עליון הגאון רבי ירחמיאל אוגרישר. הישיבה נפתחה ונוסדה בעשר אצבעות על ידי הרב איתמר נויפלד המשמש כמשגיח בישיבת האם 'בית מדרש עליון' השוכנת בסמוך אליה. ישיבה זו מציינת שנה לפתחתה הישיבה סגרה שיעור א' של כ-40 איכותיים מאוד.

• ישיבת 'נר ישראל' באלעד – שהייתה עד לא מכבר בראשות הגאון רבי רפאל אביטן, כיום הרב אביטן מכהן בראשות ישיבת פנמה (דרום אמריקה) שבנשיאות הרב יחיאל תורג'מן נכדו של ה'בבא סאלי' זיע"א. תחתיו נכנס לכהן הגאון הרב נתן רוז'ין אחיו של רב הקהילה החרדית דרך החיים באלעד, השנה התקבלו לשיעור א' 50 בחורים, הבוחנים בישיבה הם ראש הישיבה הרב נתן רוז'ין והמראיין הוא המשגיח הרב מאיר ישראל. לקראת השנה החדשה שופצו כל פנימיות הישיבה, ולבני הקיבוץ נבנתה פנימיה חדשה.

• ישיבת 'פורת יוסף' בעיר העתיקה בירושלים - בראשות הגאון רבי שלום כהן נשיא מועצת חכמי התורה - התקבלו לשיעור א' 30 בחורים, הישיבה שומרת על המסורת הידועה שלה ללא שינויים משנים עברו מי שאחראי על הרישום הוא הרב ברסקה.

• ישיבת 'קול יהודה' בבני ברק - בראשות הגאון רבי עובדיה פאטאל התקבלו לשיעור א' 25 בחורים, הבוחנים: הגאון רבי מנחם לוי, והמשגיח המראיין הרב נישרי.

• ישיבת 'קול יעקב' בבית וגן בירושלים – אחת מהישיבות הספרדיות הוותיקות ביותר בארץ. יצוין כי בשנים עברו הישיבה הייתה לבני עדות אשכנז וספרד כאחד, אך בעשור התקבלה ההחלטה לשנות את המהלך ולהיות ישיבה ספרדית מן המניין, הישיבה לא רק שלא הפסידה מהמהלך אלא פורחת ומשגשגת לאין ערוך. בראשות הגאון רבי יהודה עדס. התקבלו לשיעור א' 50 בחורים מצוינים. הבוחנים: הגאון הרב וינטר המגיד שיעור בשיעור א' והמראיין הגאון רבי יהושע עדס בנו של ראש הישיבה הגר"י עדס המשמש כר"מ בשיעור ב'.

• ישיבת 'קרית התורה' בקרית גת - בראשות הגאון רבי ליאור אנקונינה - התקבלו לשיעור א' 30 בחורים.

• ישיבת 'רינת התורה' - הממוקמת במרכז ירושלים ברחוב מלכי ישראל, ועומדת בראשות הגאון רבי עזרא ניסן, לזמן אלול התקבלו 30 בחורים.

• ישיבת 'רינת התלמוד' במודיעין עילית בראשות הגאון רבי ראובן אלקיים התקבלו 44 תלמידים מהישיבות הקטנות החשובות יצוין שלזמן אלול יתווסף לצוות הישיבה הגאון המפורסם רבי דוד מלול שידוע בעולם הישיבות כאחד מגדולי המחנכים בלימוד (כאשר נו"נ בישיבת בית שמעיה) הישיבה נכנסה לא מכבר למעונה החדש והמרווח במודיעין עילית בקמפוס מפואר שהוקצה על ידי ראש העיר הרב יעקב גוטרמן.

• ישיבת 'רינת יעקב' בבני ברק - . השנה רשמו מהפכה רצינית ברישום מתוך כ350 רשומים נבחרו בקפידה רבה 36 בחורים מהישיבות המובחרות ביותר הבוחנים הם הגאונים ראש הישיבה רבי שמואל טולידנו הר"מ הרב אליקים גולדווסר והמשגיח הרב עמנואל אלחדד, בנוסף לכך הגאון רבי שלום טולידנו הידוע בשיחות המוסר החזקות ביותר החל למסור מדיברותיו באופן סדיר פעמיים בשבוע.

• ישיבת 'רכסים' - הבוחנים בישיבה הם ראש ישיבה הגאון רבי אליהו ציון סופר והר"מים הגאונים ר' אהרון טולדנו, הגאון רבי אהרון עובד והרב יעקב בנבשתי, המראיינים הם הגאון הרב זאב הלל המשמש משגיח קטן והרב יצחק סופר בנו של ראש הישיבה. השנה התקבלו לשיעור א' 110 בחורים, כאשר הישיבה מונה מעל 600 בחורים. הישיבה ידועה בכוח השטייגען הייחודי שלה כאשר בני הישיבה קונים את כוח ההתמדה בקניין גמור. בישיבה הרשם אינו איש חיצוני אלא בחור מתוך הישיבה מהקיבוץ הגבוה.

• ישיבת 'שארית יוסף' בבאר יעקב – בראשות הגאון רבי יוחנן טולדינו, (בנו של אבי הישיבות הספרדיות הגאון רבי נסים טולדנו זצ"ל) לא ערכה בשנתיים האחרונות רישום לשיעור א'. אך כולל גדול נפתח בישיבה כאשר אברכים חשובים ממרכז ארץ, החושקים ללמוד במתכנות ישיבתית לאחר שנבררו בקפידה גדולה התקבלו ללמוד בו, יצוין שהכולל הוא ישיבתי גמור כולל שיעור יומי ושיעור כללי מאת ראש הישיבה הגר"י טולדנו.

• ישיבת 'שערי דעת' - בשכונת בית וגן היא הישיבה גדולה של הישיבה לצעירים 'תפארת הלוי'. ישיבה זו נפתחה לפני ארבע שנים וזוכה לרישום מצליח כאשר טובי המוחות בשעריה, יצוין כי בימים אלו משלימה הישיבה את הכנותיה האחרונות לקראת העברת למרכז הארץ, ובאלול הקרוב תשכון בעיר אלעד התקבלו לשיעור א' 44 בחורים. הבוחן: ראש הישיבה הגאון רבי משה הלוי והמשגיח הרב אללוף שערך ראיונות.

• ישיבת 'שערי תבונה' באלעד - הישיבה מונה כ300 בחורים בני עליה ונחשבת בכותל המזרח של ציבור בני התורה הספרדים התקבלו לשיעור א' - 70 בחורים לזמן אלול המבחן נערך אצל ראש הישיבה הגאון רבי אהרן חדד, וכן אצל רבני הישיבה הרב אברהם בן זימרא והרב מאיר בן שושן לאחר מכן ראיון אצל המשגיח הרב ברוך חיים דינר במוסדות שערי תבונה יש גם שני ישיבות קטנות בבני ברק המונות 120 תלמידים כל אחת כאשר כבר כולם מסודרים בישיבות הגדולות והרבה מהם בישיבות אשכנזיות.

• ישיבת 'תורת דוד' הספרדית באשדוד - התקבלו לשיעור א' 40 בחורים. הבוחנים: ראש הישיבה הגאון רבי שלמה רביבו, הרב רפאל ברוך טולידנו והרב אליעזר שטיינמן. יצוין שלפני 3 שנים פתחה הישיבה, ישיבה קטנה חדשה באשדוד בשם "שלום רב" שנחלה הצלחה גדולה השנה בכך שהכניסו לישיבות גדולות חשובות ויוקרתיות למרות היותה חדשה.

• ישיבת תפרח בראשות הגאון רבי משה ששון - התקבלו לשיעור א' 24 בחורים, הבוחנים ראש הישיבה הגר"מ ששון והגאון רבי משה ביטון המשמש כראש כולל בישיבה. המראיין הגאון רבי דוד בניהו.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
תור הזהב  
החזרת עטרה ליושנה 23:39 17/07/2017

לאורך הדורות רוב גדולי הראשונים והאחרונים היו ספרדים ולאחר מכה קלה בכנף ב150 שנה האחרונות חוזרת העטרה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     רכסים היא ללא ספק כתר ישיבות העידית. הסיירת של עולם הישיבות הליטאי והספרדי כאחד! (ל”ת)
בוגר גאה 13:49 18/07/2017
 
     אם שימו לב רוב התגובות פה הם מרכסים ובית שמעיה זה אומר דרשני!!??? (ל”ת)
 23:15 30/07/2017
 
     נראה לי שבחורים מרכסים כותבים מהישיבה שלהם? חחחהההההההההההה (ל”ת)
 23:16 30/07/2017
 
     רכסים, זוהר התורה ונחלת משה הכי טובות (ל”ת)
 23:33 30/07/2017
 
     אוהל יוסף ולב במקום הראשון?????? לפני אש התלמוד, יסודות, ובית שמיעה מה נפל עליכם??????? (ל”ת)
 23:10 30/07/2017
 
     הכתבה מדוייקת חוץ מאוהל יוסף. ואני מאמין שבאמת כולם מסכים עם זה  
 12:04 01/08/2017

הישיבות שרושמים בכותרת הם המדוברות, עובדה. לא נכנס בדיוק לדירוג כי בסכה" הם מצויינות כולם.
לי שאולות על כולם, אבל בכאו" הם המדוברות, חוץ מאוהל יוסף

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אוהל יוסף ולב משלמים לאתרים והעיתונים (ל”ת)
דוד 23:10 30/07/2017
 
     אוהל יוסף נכון, אבל לב ודאי נחשב מהחזקים ממש, הוא הצליח  (ל”ת)
זלזניק 11:53 01/08/2017
 
     זאיית משלמים לעיתון משפחה, תעקבו אחרי זה בדוק. (ל”ת)
 12:07 01/08/2017
 
     לא הבנתי מי העיף את זיאת? זיאת!! זה נשמעה ממש בדיחה גרועה ורעה נגד הישיבה הזאת (ל”ת)
 23:18 30/07/2017
 
     אבא שלו ואחיו העיפו אותו הרב יהודה ,ושמעון זאיית (ל”ת)
 11:52 01/08/2017
 
     אני לא מבין דבר אחד! איך יכול להיות שביסודות עף הר"י ולאחר מכן הרשם ואחרי זה הבעלים (איך אפשר להעף בעלים???) והישיבה עדין במקום הראשון??? (ל”ת)
 23:20 30/07/2017
 
     במקום השביעי תדייק. אין לה סיכוי להיות ראשון, ירדה מזמן מגדלותה (ל”ת)
 11:52 01/08/2017
 
     ההיתי ביסודות ונפעמתי : אין רה"י, בעלים, מנהל, רמי"ם, משגיח, צוות ובכול זאת יש שם שנה הבעה 370 בחורים ושיעור א' ובחורים מטורפים!! מי מתפעל א (ל”ת)
 23:22 30/07/2017
 
     באיזה אייפון כתבת את זה??? אברהם זאיית כבר לא בישיבה  
 11:51 01/08/2017
 
     • ישיבת 'יסודות התורה' (הרב לב) הנמצאת בשכונת "הדר יוסף" בת"א - לתלמידי הישיבה זכורים דברי הגר"י אדלשטיין זצ"ל "הדר יוסף  
חיזוקניק 12:15 01/08/2017

למדתי שם בחיזוק אין מה להשוות בזאית אין שום צורה.
ישיבה בלי ראש ישיבה???מז מדרש??? גם לא...כולם שם מנעייסים בקמפוס. מעשנים ויוצאים לים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אני לא מבין אם ביסודות אין רה"י מנהל בעלים צוות וכו'...איך יש שם בחורים ומי מעיף את הבעלים ??? הבחורים??? (ל”ת)
 23:25 30/07/2017
 
     גדול ישראל הורו לזאיית לעוף. יש מכתבים שהתפרסמו עם חתימות.  
מבין 04:23 02/08/2017

אתה כנראה איש צעיר מאוד, ועוד תגובה אחת שלך לא במקום אני יכתוב ב ד י ו ק למה עיפו אותו (את אדון זאיית), וזה ל א נ ע י ם בכלל!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     כנסו הרשימה העדכנית ביותר לעשרת הישיבות הטובות:  
דוד 23:28 30/07/2017

א. מאור התורה 50 בחורים
ג. נחמ"ש 40
ד.לב 72.
ה. אור ברוך 53 בחורים
ו. רכסים 120.
ז אוהל יוסף 64 בחורים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     זאיית לא בסטייל שלך  
 12:05 01/08/2017

זאיית 50 בחורים בינונים, חוץ מ-12 ממשכנות הרועים שהם בסדר....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אורחות מאיר במקום הראשון ועימה: רכסים, לב, שערי תבונה, דרכי דוד וברכת ישראל (ל”ת)
 23:32 30/07/2017
 
     תאכל'ס זיאת, סאלים, ולסרי הכי טובות הן ברמה והן בכישרון  (ל”ת)
 23:35 30/07/2017
 
     חחח....לסרי קישקוש זאיית אין רה"י (שיילכו למיר...) וסאלים פרענקים, רק רכסים (ל”ת)
 11:55 01/08/2017
 
המצאות  
אא 00:01 18/07/2017

לא מבין למה בכח מנסים להאדיר ישיבות כמו אהל יוסף ואש התורה על כלום ועוד לפני בית שמעיה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     כנראה האיומים של יזדי,אש התלמוד וקצת תחנונים של בולג אוהל יוסף (ל”ת)
 08:26 18/07/2017
 
     מה לא מובן?  
שי 09:20 18/07/2017

אף פעם לא שילמת כסף???

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אתה צודק. אבל תבין, עיתונאי אחד כותב כתבה ויכול לפאר ולרומם בהינף יד או להנמיך בכמה מילים ישיבה מסויימת, אז לא צריך להתרגש... (ל”ת)
תבין 10:10 18/07/2017
 
     להזכירך-בית שמעיה זה אשכנזי  (ל”ת)
 17:37 18/07/2017
 
"אש התלמוד" רק רוח וצלצולים... זורקים בחורים כמו זבובים... (ל”ת)
לסרי 00:03 18/07/2017
3
 
ישיבות  
 00:22 18/07/2017

אני מכיר אישית כמה ישיבות מהרשימה פה ואנתונים לא נחונים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
     כשם שאי אפשר לקש בלא תבן כך אי אפשר... (ל”ת)
 08:26 18/07/2017
 
דעת חיים הכבוד האבוד והקיים (ל”ת)
ברית יעקבניד 00:24 18/07/2017
5
 
ישיבת חברון  
בונם 00:40 18/07/2017

מה מיוחד בישיבת חברון???מה החסרונות?? התשובות של המבחנים???

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
נפילים  
בחור ש""ג 00:43 18/07/2017

ישיבת הרב לנדא מקבלת השנה נפילים מחברון???ו ישיבות מקבלים נפילים מחברון השנה???

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
     "נפילים" - האם כוונתך לשארית -הפליטה או,,,,,לנפילים כלשון התורה (ל”ת)
"לומד מהכלל" 08:07 18/07/2017
 
כמה כסף אוהל יוסף שילם האאאא....  
מתעניין 01:10 18/07/2017

ע"פ מה הדרוג ומי המדרגים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
     ואש התורה סליחה התלמוד... אתה לא שואל?..  
 20:33 19/07/2017

שניהם לא משהו, ביננו רק רכסים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
מכל הברכה הזו רק ישיבה אחת קשורה לשס! זה אומר שבני התורה הספרדים ממש לא קשורים משום צומת לשס (ל”ת)
 01:15 18/07/2017
9
 
בתור אשכנזי עליון  
השקופה 01:29 18/07/2017

אני שם לב שמצד אחד הישיבות הספרדיות פורחות אבל עדין בכל ישיבה ספרדית יש לפחות 1 2 רמים אשכנזים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
פרחח אחד או שנים ?  
שוטר תנועה 01:35 18/07/2017

לכל טירון הקורא את הכתבה ברור דבר אחד מטרת הכתבה להוריד את אם הישיבות הספרדיות הלא היא .... ( כל ילד יודע .. היא במרכז הארץ... במושב י....)
אלא שהטישטוש מי המנייק שאחרי הכתבה לא ברור האם האנס לב מתל אביב או שמא המפיונרים של דרעי בעלי הפרנקיידה אוהל יוסף ???

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11
 
ממתי אוהל יוסף מהשורה הראשונה. צוות טוב יש גם "חיים עוזר"  
שיף 02:58 18/07/2017
12
 
רכסים ....כמויות חברה...להי קצת איכות קצת....  
 02:59 18/07/2017
13
 
מי פרש ביסודות זאיית?? (ל”ת)
 03:33 18/07/2017
14
 
     הרב לב בוחבוט כי רצהאת הבעלות של הישיבה ביסודות (ל”ת)
 14:24 18/07/2017
 
     פרשו הזאייתים אברהם זאיית העיפו אותו (ל”ת)
 01:15 19/07/2017
 
     לפני שנתייים הישיבה התפלגה ייחד יצאו 60 בחורים עם צוות נרחב בינהם רה''י בעצמו המשגיח הרב ברויאר הראש קיבוץ ה' ברונר ועוד. ובקייץ האחרון רו"מ הישי  
חלף 16:26 19/07/2017

באמת טלטלה אחר טלטלה, אבל מחזיקה מעמד

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מענין מי מעיף אותם הבחורים????? (ל”ת)
 23:17 30/07/2017
 
     ר' משה הלל הירש ר' נפתלי קפלן וועד הצניעות בירושלים העיפו אותו (ל”ת)
אלקייים 12:00 01/08/2017
 
     זיאת העיף את זיאת??????????חההההההההההה חהההההההההה (ל”ת)
 23:16 30/07/2017
 
     מעשיו (וד"ל של זאיית נקמו בו  
 11:56 01/08/2017

אברהם בנה אברהם הרס
במ בנה במעשיו (וד"ל הרס

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     העיפו את זאיית גם ממשכנות הרועים הישב"ק ב"ב (ל”ת)
 12:01 01/08/2017
 
     לא הבנתי זיאת העיף את זיאת????? נשמע עוד שטות של לב  (ל”ת)
 23:57 30/07/2017
 
     מעשיו של א' זאיית עצמו העיפו אותו וד"ל  
חלף 04:26 02/08/2017

חבל עד שהייתה ישיבה טובה נהרסה כליל

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הרב מלול מתגעגעים אילך!!!  
 03:34 18/07/2017
15
 
לא כל מי שקורא לעצמו ספרדי הוא כזה יש כאלה ישיבות שהם שכנזיות יותר גרוע משכנזיות ולדעתי עדיף שילמדו בישיבה שכנזית מישיבה משוכנזת (ל”ת)
 03:48 18/07/2017
16
 
משכנות התורה אצילות? ספרדים? חחחחח הייתי סוגר הישיבה הדפוקה זו. אחי למד שם וברח הם הזויים (ל”ת)
 03:49 18/07/2017
17
 
יתברך עורך שינויים וקובע גבול חדש, יעקוף את כץ מחלל שבתותיו בסיבוב יקצר הדרך להר ציון 10 דקות בלבד מחוף ימה של מודיעין ועד הר המוריה (ל”ת)
 05:01 18/07/2017
18
 
     מישהו הבין מילה???  
 04:26 02/08/2017
 
ישיבת שיח יוסף -כ60 בחורים מצויינים לשיעור א (ל”ת)
נחמן 06:21 18/07/2017
19
 
אש התלמוד ואוהל יוסף שטויות במיץ של ממש לא מהעשיריה ולא עשרים  
נוני 08:33 18/07/2017

שקר שניהם ישיבות בלי רמה כללללללללל יוסף בלימוד בינונית.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
20
 
מי שמשלם מקבל פירגון בדוק❕❕  
אבא של בחור 08:38 18/07/2017

הבן שלי התקבל עם שניי חברים ליסודות הרב לב בקלות והלך לישיבת בית שמעיה וחברים שלו הלכו לאש התלמוד לומרות לחצים גדולים של בוגרי הרב לב אני שמעתי מוסברג עצמו שמפרגן למי שמשלם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
21
 
     הכל יתכן נכון, אבל זה ידוע שסלאים, לב, זאיית מצליחים מאוד, כל השאר קישקוש (ל”ת)
אבא באמת 13:20 19/07/2017
 
האברכים מהישיבה של הרב מזוז הכי טובים  
ישיבשער 08:44 18/07/2017

בתור אחד שעבר כמה כוללים שמתי לב שאלו מהישיבה של הרב מזוז בבני ברק הכי מרשימים בידיעות שלהם ובמידות שלהם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
22
 
אני מאחל לדבר אחד עבור הספרדים-  
בלומשטיין 09:25 18/07/2017

שש״ס שאינה פועלת לשום ספרדי חרדי (שלא לדבר על ה״שקופים״ החילונים) .. שתעוף מהממשלה, ויבואו נציגים עם מפלגה חדשה, שלעולם לא יעמדו במרכז של פרשות שחיתות נוראיות, יחד עם זאת שהחינוך הספרדי יעלה מאוד מאוד עם אנשים יראי שמיים, ללא צורך להחניף לליטאים.. ובאמת אנשים ירגישו שזו גאווה . בינתיים אנו רואים שגם בכירי ש״ס וגם השלוחות שלהם בעיתונים וכו׳, שייכים לאותה מדיניות של המושחת המזרחי יחד עם חוסר מעש בנושא האדרת או ״החזרת עטרה ליושנה״ כדברי הבלע של האדמו״ר דרעי. חבל מאוד

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
23
 
רשעים כופרים תאבי בצע אתם ליצמן ודרעי השד תמחו מעל פני האדמה (ל”ת)
 09:43 18/07/2017
24
 
למה אין רישום כמה ספרדים התקבלו לישיבות אשכנזיות,,  
שריר 10:07 18/07/2017

וכמה אשכנזים התקבלו לישיבות ספרדיות?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
25
 
ישיבה בבית וגן כל שנה מחליפה צוות  
יעקב 10:32 18/07/2017

הישיבה בראשות גרשון מונצואלה בעל מפעל גרביים לשעבר לא שומע לרב דוד כהן
ולא נותן לרב שוימר לנהל את הישיבה כל שנה מחליף צוות ומשנה לשנה נהיה יותר גרוע .ר' דוד כהן אמר שאין סיכוי לישיבה הזו שעשרות בחורים שם עובדים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
26
 
     ישיבת אורחות מאיר, חלשה מאוד לא ראויה לסיקור  (ל”ת)
 16:42 19/07/2017
 
שערי תבונה עם 80 בחורים  
דוד 10:34 18/07/2017

הישיבה המובילה בציבור הספרדי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
27
 
     80 ביינונים וחלשים (ל”ת)
 08:30 20/07/2017
 
הגאון המפורסם הרב אהרן חדד  
דניאל 10:35 18/07/2017

הקים את מוסדות שערי תבונה המהווים גאווה אדירה לכלל ציבור בני התורה הספרדיים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
28
 
שערי תבונה המיוחדת  
שמעון  12:05 18/07/2017

מאושר אני שקיבלתי חתן ממקום תורה גדול שכזה איזה ראש ישיבה מיוחד ואכפתי וחבריו כולם בני עליה אמיתיים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
29
 
     מיוחדת??? בתימנים משכונזים, שרובם מתפרענקים לאחמ"כ (ל”ת)
 16:33 19/07/2017
 
שערי תבונה  
מאן דהו 14:54 18/07/2017

גם אני זכתי לחתן בן עליה משערי תבונה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
30
 
     ויש לך אינטרנט, ייעצניק (ל”ת)
 13:20 19/07/2017
 
הבהרה  
חיים 15:19 18/07/2017

מר "ויסב היקר בעניין הרישום לישיבת משכנות התורה סגרו במקום כ-84 בחורים לשיעור א' אלול תשע"ז

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
31
 
שערי תבונה זה פונביז  
שימי 16:21 18/07/2017

פונביז של הספרדיים זה שערי תבונה לדבר איתם בלימוד זה ממש גן עדן לציבור הלומדים והמבקשים תבונה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
32
 
     ישיבה נידחת מוקצה מחמת עץ (ל”ת)
 01:16 19/07/2017
 
     שום עץ מקסימום שתיל  
 17:49 19/07/2017

ולמלעיז הנלוז אני אומר מתוק מחמת דבש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     תימנים ועצנים תרתי לריעותא (ל”ת)
 01:17 19/07/2017
 
     שערי (נעולים) תבונה, הט הט יש זמן לעלות, אחרי היותך בשפל שנים רבות להירגע מהר  
יזדי ב"ב 16:32 19/07/2017

לא מסתכלים עליה, בקושי השנה אחרי שיכנעוים רבים אולי משהו זז שם , בכמות, לא באייכות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אחריות ומסירות זה שערי תבונה  
 17:48 19/07/2017

לא מבין מה קשור תימנים זה לבני עדות המזרח עוצמה אדירה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     כל הישיבה שם תימנים כולל רהיי שם, ומה קשור עצנקים לא שאלת... (ל”ת)
 19:10 19/07/2017
 
     שום עץ ישיבה שכולם משחרים לפיתחה  
 10:45 20/07/2017

המציאות היא שיש שם שם את הבחורים שהכי שמחים בישיבתם וברבם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     שערי תבונה לא מדוברת בכלל. שמעתי עליה דווקא בעשור הקודם (ל”ת)
 22:23 19/07/2017
 
     קדושים וטהורים אמר השם  
 17:49 19/07/2017
 
     אמרו חכמון וייייייייי  
טיפשות  22:24 19/07/2017
 
     אמר ה' ?? אמרו חכמון ויזדי  
 08:31 20/07/2017
 
הדירוג האמיתי: מאור התורה,(פתו ובסגנון יותר פרום : יוסדות לב, ויסודות זאיית -כל השאר שורה ב' ג' ו-ד'  
פשוט למבינים 13:17 19/07/2017

מי שלא מסכים עם זה לא בבין לא ממינו ולא משמאלו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
33
 
     מאור התורה אין כזה כשרונים, יש המון קילקול ומודרנים  
פיינר 16:29 19/07/2017

ישיבות יסודות (לב וזאיית כאחד) הם הכי נורמליות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מסכים רק שבמקום לב ההיתי שם את אש התלמוד או בית שמיעה (ל”ת)
 23:29 30/07/2017
 
     מה יש לאש התלמוד למכור, מי מהצוות שם חזק. מי??? שיומרו מישהו אחד???  
 11:58 01/08/2017

והבחורים שם הם כאלו שלא התקבלו לאחת משתי היסודות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הצוות החזק בעולם התורה: הרב ישי טולדנו דעת חיים. הרב צבי לב יסודות התורה. הרב דוד מלול רינת התלמוד ק"ס. הרב חנניה קדוש אוהל יוסף .והרב חנוך כהן י (ל”ת)
אורי 16:36 19/07/2017
34
 
יש כאן הרבה גולשים משערי תבונה זה לא מריח טוב לאף אחד  
כנסת שלום 22:22 19/07/2017

אומנם יש אתרוג רימון סינון אבל בכל אופן......

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
35
 
בית שמעיה שיעור גדול אך המספר לא מדוייק הנכון הוא 90 בחורים  
 22:26 19/07/2017

באמת הגזמה. לא מאמין יש 90 מוצלחים ולא חצי מזה שם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
36
 
שערי תבונה רוצה להשתנות, האתר בחדרי זה לא המקום, שיתחילו ללמוד שם ואח"כ ....  
 08:33 20/07/2017
37
 
רינת התלמוד התרסקה  
 20:19 20/07/2017

לא נעשה רישום כלל לשיעור א השנה אלקיים פיטר את הרמ מחוסר ברירה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
38
 
עדיין קיים רינת התלמוד  
 20:22 20/07/2017

ממש היה סבל לבחורים מאביכזר בשיעור שלי ברחו כולם לא לפני ששרפו לו את המשרד שלו ושל אלקיים מחמת תחושת העוולה הנוראה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
39
 
     למה להכפיש??? (ל”ת)
 20:05 23/07/2017
 
     כי רע לנו שם ורוצים לברוח  
 12:14 24/07/2017

רק ששום מקום לא מסתכל עלינו כי באנו משם זה למה להכפיש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אלקיים שווה רינת הגלמוד  
 20:24 20/07/2017

האמת שיש לו את רפאל אביכזר חוץ מזה אנחנו הבחורים גלמודיםםםם ועצוב לנו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
40
 
     דבר עם אוחיון הוא אחלה בנאדם (ל”ת)
 12:17 01/08/2017
 
     חזק!!!!!!!!!!!!! (ל”ת)
קושניר 04:28 02/08/2017
 
ישיבת רכסים יותר טובה מאוהל יוסף בלימוד וותק (ל”ת)
העילוי...... 11:56 26/07/2017
41
 
     רכסים גם יותר טובה מאור ברוך ונחמ"ש (ל”ת)
 23:30 30/07/2017
 
     בדיחה חדשה: זאיית מהעשיריה הפותחת....  
ביסמת'ס 12:09 01/08/2017

ישיבה שכולם שם בים כולם עם פלאפונים נגני רדיו נרגילות ישיבה דפוקב לחלוטין, חוץ מזה שפעם מרן המשגי הרב בריאר היה שם בישיבה חוץ מזה לא היה ולא יהיה ואין כלום

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אפילו לא בדיחה, עצוב מאוד לשלוח ילד למקום שפל זה, מה יצא ממנו נעייסן ומעשן (ל”ת)
 12:20 11/08/2017
 
     רכסים להרגיע לאור ברוך לפחות יש משגיח לכם גם את זה אין  
 02:29 13/08/2017

הגה"צ מנשה דונט שליט"

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
יסודות זאיית באו לראות אותנו אנחנו במתחם בני עקיבא במירון  
בסו 19:20 13/08/2017

ברוכים הבאים כולם מוזמנים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
42
 
אש התלמוד ישיבת פצצה  
בוגר 20:54 28/08/2017

שיא השטייגן ויתרוממות< ברמות. צוות מצוין.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
43
 
     אש התלמוד להפסיק לגלוש באינטרנט, לא יפה לא מכבד (ל”ת)
 23:20 28/08/2017
 
אלקים שלח בחור לצבא  
 13:24 24/10/2017

פגעו בו בישיבה ובמקום לטפל ברינת התלמוד בחרו להעיף את הילד הקורבן

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
44